Najsilnejší Golf všetkých čias je tu! VW Golf R 20 Years dostal až 333 koní

760

Ako už názov napovedá, tento celkom špeciálny Golf bol vznikol, aby oslávil 20 rokov performance divízie Volkswagenu, teda “R”. Ako si totiž môžu pamätať viacerí pamätníci, toto označenie sa totiž po prvý raz objavilo na Golfe R32 štvrtej generácie s nie-až-tak-úplne-radovým-šesťvalcom s objemom 3,2 litra.


A ďalší pamätníci si spomenú, že v rovnakom modeli mala premiéru aj dvojspojková DSG prevodovka.

Zdroj: TS Volkswagen
Zdroj: TS Volkswagen

Najlepší z najlepších

Ako inak, pod kapotou tohto Golfu nájdeme prepĺňaný štvorvalec EA888 s objemom dva litre a výkonom až 333 koní. To znamená, že je o 13 koní silnejší ako “štandardná” verzia, zároveň vychádza z prevedenia “R-Performance”, čo vozidlu prepožičiava veľký zadný spojler a jazdné režimy “Special” a “Drift”.

Zdroj: TS Volkswagen
Zdroj: TS Volkswagen

To však nie je všetko, Volkswagen si totiž prichystal pre fanúšikov aj pár efektných drobností navyše, vrátane novej funkcie „Emotional Start“, ktorá pri naštartovaní roztáča motor až na 2 500 otáčok za minútu. Milé.

Zdroj: TS Volkswagen
Zdroj: TS Volkswagen

Automobilka tiež tvrdí, že pri jazde v režime S alebo S+ bola prevodovka upravená tak, aby poskytovala „pozorovateľnú“ spätnú väzbu pri radení smerom nahor, zatiaľ čo turbodúchadlo bolo prekonfigurované tak, aby pod čiastočným plynom bežalo konštantnou rýchlosťou, čo umožňuje spontánnejšie zrýchlenie pri kickdowne.

Vnútri by sme ďalej našli nefalšované karbónové dekorácie, ale to je zatiaľ asi tak všetko, čo vieme. Magazín Autocar tiež tvrdí, že na anglickom trhu bude špeciálna edícia drahšia asi o 7 až 8 tisíc libier, u nás počítajme s cenou asi o 9 tiíc eur vyššou. Ale to sú len špekulácie, ktoré si potvrdíme už čoskoro. Tak čo, páči sa vám takýto Golf? Dúfame že hej, a ak nie, tak nezúfajte – špeciálnu, 20-ročnú edíciu dostal aj Touareg.

Mrkni naše nové video: