Najlacnejší McLaren si môžete dovoliť aj vy. Ale neodvezie vás

913
Zdroj: McLaren

Priekopník v motoršporte a ikona Formule 1. Britská automobilka McLaren sa rozhodla, že spraví automobil, ktorý si konečne môže kúpiť aj bežný človek. Využijú ho ale iba jeho deti.

Štvorlitrový motor a výkon 800 koní. Presne taký je McLaren Senna, ktorého detskú verziu uviedla tento rok britská automobilka do predaja. Zatiaľ, čo vy si kúpite veľkú Sennu, vaša ratolesť si môže zo showroomu odniesť malú detskú Sennu tiež. Alebo sa vykašlete na tú veľ’kú a kúpite si malú obaja. Vyjde to lacnejšie.

Zdroj: McLaren
Zdroj: McLaren

Tento článok by sme pokojne mohli napísať aj štýlom, akým asi pôsobia tlačové správy o skutočných autách. Vyzeral by asi takto:

Inžinieri McLarenu prichádzajú s novou generáciou modelu Senna s dodatkom Ride-On. Oproti predošlej generácii ide doslova o dizajnovú revolúciu, ba možno až zmenu segmentu vozidla. Najväčšou dizajnovou zmenou je prechod zo športového kupé na roadster bez strechy. Rozmery Senny sa v novej generácii hodia podstatne viac do preplnených miest a vďaka novým rozmerom s ňou zaparkujete naozaj všade.

Zdroj: McLaren
Zdroj: McLaren

Najväčšia zmena však prišla v pohone. Napumpovaný premotivovaný osemvalec s objemom 4 litre a výkonom 800 koní je minulosťou. Automobilka ostražito počúva trendy a požiadavky zákazníkov a zvolila na superšport ešte stále nekonvenčný pohon. Elektrický motor podľa nášho utajeného zdroja nebude príliš výkonný, ale to len za účelom predĺženia dojazdu a zlepšenia jazdných vlastností v zákrutách.

Cestou minimalizmu išla automobilka aj vo výbave. V plnej verzii dostanete nie jeden, ale hneď dva pedále harmonicky doplnené o volant. Aby sa uspokojili aj potreby najnáročnejších, nesmú chýbať sedadlá z pravej kože a audiosystém na USB či SD karty.

Zdroj: McLaren
Zdroj: McLaren

Toto auto má najväčšiu výhodu ale úplne inde. Vďaka prepracovanému dizajnu a dieram v zákone je možné Ride-On šoférovať aj bez vodičského preukazu. Automobilka dokonca hovorí o veku 3-6 rokov! Revolučná Senna Ride-On sa priblížila k bežnému človeku a spravila luxus dostupnejším. Predaj novej generácie už je spustený. Cenovka? Približne 500 dolárov. Tak čo, vybrali ste si? Pretekár F1, Lando Norris, už upgradeoval.

Mrkni naše nové video: