Video: Takto vyzeral Elon Musk pred 22 rokmi. Nie vždy bol za elektrinu

5601
Zdroj: YouTube

Elon Musk je známy vďaka Tesle. Už pred jej založením však zarábal poriadne peniaze. Toto bol jeho prvý hyperšport.

Kráľ charizmy. Asi tak by sme mohli nazvať Elona Muska, ktorý má to zvláštne vyžarovanie a dokáže ľudí nadchnúť. Práve vyžarovaniu je podľa nás treba pripísať veľa z jeho úspechov. Bolo to práve ono, ktoré dokázalo odvrátiť zrak investorov od hrozivých čísel k slovám o žiarivej budúcnosti v dobe, keď sa Tesle darilo najmenej. Elon Musk však bol úspešný ešte predtým, ako Tesla vznikla. A nie vždy zaryto podporoval elektromobily.

Píše sa rok 1999 a Elon Musk má vtedy ešte iba 28 rokov. Napriek mladému veku už o peniaze núdzu nemá. Práve naopak, v Silicon Valley sa mu celkom darí. Čo si kúpi mladý človek, keď má toľko peňazí? Poriadne auto!

Zdroj: McLaren
Zdroj: McLaren

Video od CNN dokazuje, že Musk nebol vždy zarytý podporovateľ elektromobility. Dal prednosť McLarenu pred Priusom. Nečudujeme sa. Pred dom mu skladajú model F1, limitovaný model s cenovkou blízko k miliónu dolárov.

McLaren F1 poháňa atmosférický 6,1 litrový vidlicový dvanásťvalec vyrobený v divízii BMW M. Jeho výkon 451 kW sa na kolesá prenáša prostredníctvom manuálnej šesťstupňovej prevodovky. Na stovku vyštartuje v priebehu 3,4 sekundy a maximálna rýchlosť nie je presne známa. Na základe rôznych testov a rôznych výpočtov sa líši. V každom prípade sa však pohybuje nad úrovňou 300 km/h. A spotreba? Aj tú sme zisťovali. Priemer bol len 15 l/100 km. Nebol však problém ju vytlačiť aj na 25 litrov.