MINI Cooper už aj v 5-dverovej verzii, aký je?

261

Základnou myšlienkou pri navrhovaní každého MINI je vytvoriť čo najviac priestoru na čo najmenšom pôdoryse. V prípade 5-dverovej verzie to znamená interiér, ktorý ponúka dostatok miesta pre piatich pasažierov.

V porovnaní s 3-dverovým MINI Cooper sa rázvor predĺžil o 72 mm a karoséria celkovo o 172 mm. To predstavuje prínos pre cestujúcich z hľadiska pohodlia a priestoru.

Väčšia karosárska verzia puristického modelu MINI Cooper neznamená stratu charakteristického zážitku z jazdy a neutrpelo ani agilné ovládanie. Na výber sú dva benzínové motory, ktoré v kombinácii s vyladeným podvozkom a presným riadením dodávajú MINI charakteristický pocit ako pri jazde na motokáre.

Jedenásť farieb karosérie  

Trojvalcový benzínový motor v 5-dverovom modeli MINI Cooper C generuje výkon 115 kW (156 k) a MINI Cooper S poháňa benzínový štvorvalec s výkonom 150 kW (204 k). Komunikatívne riadenie a ostré brzdy by mali zaistiť vysokú úroveň zážitku, bezpečnosti a pohodlia typického pre značku MINI.

MINI Cooper s piatimi dvermi si môžete objednať v jedenástich farbách karosérie. Strecha ponúka na výber tri kontrastné farby, farbu vozidla a tiež viacfarebnú strechu s postupným  prechodom. Rôzne farebné odtiene zvýrazňujú rôzne črty vozidla a rôznymi spôsobmi predvádzajú nový dizajnový jazyk značky MINI.

Všetko na dosah vodiča 

Minimalistický dizajn interiéru si vystačí s menším počtom vyrobených komponentov. Voliteľný tenký head-up displej za volantom zabezpečuje, že všetok relevantný obsah sa premieta priamo do zorného poľa vodiča. Prístrojová doska na strane vodiča vďaka tomu nepotrebuje ďalšiu obrazovku, takže zaručuje dobrý výhľad na cestu.

Centrálny OLED displej v prepracovanom kokpite sa presunul bližšie k vodičovi, takže ho teraz ľahšie dosiahne. Vďaka operačnému systému MINI Operating System 9 možno všetky funkcie vozidla ovládať intuitívne dotykom, alebo hlasom.