Mercedes na Slovensku spúšťa predaj modelu EQE. Aká je jeho cena?

1837
Zdroj: Mercedes-Benz

Kompaktnejší súrodenec vlajkového modelu EQS bude v úvode predaja dostupný v dvoch verziách EQE 350+ a EQE 43 4MATIC. 

Zdroj: Mercedes-Benz
Zdroj: Mercedes-Benz

Základná verzia EQE 350+ ponúka výkon 215 kW prenášaný na zadnú nápravu a dojazd632 kilometrov na jedno nabitie. Interiér s označením Electric Art je dostupný už v základe. Nechýba tu ambientné osvetlenie a v rámci príplatkov ho je možné vybaviť napríklad jemnou kožou napa. Za prípatok je možné vozidlo vybaviť exteriérovým aj interiérovým balíkom AMG Line, či riadením zadnej nápravy s uhlom natočenia 4,5 alebo 10 stupňov. 

Táto verzia je na Slovensku dostupná od 76 002€. 

Zdroj: Mercedes-Benz
Zdroj: Mercedes-Benz

Výkonnejší Mercedes-AMG EQE 43 4MATIC ponúka až 350 kW výkonu, jeho dojazd sa ale znížil na 532 kilometrov. Sériovo je dodávaný so zadnou natáčacou nápravou poskytujúcou uhol natočenia s hodnotou 3,6 stupňa.

V rámci príplatkovej výbavy je možné vozidlo obohatiť napríklad balíkom AMG Night vyznačujúcim sa čiernymi dizajnovými akcentmi alebo ozdobnými prvkami z uhlíkových vláken. Dostupné sú aj kompozitné keramické brzdy zabezpečujúce lepšie deceleračné vlastnosti. Mercedes ponúka možnosť voľby medzi 20 a 21-palcovými diskami kolies.

Mercedes-AMG EQE 43 4MATIC je na Slovensku dostupný od 109 962€, čo je cenovka mierne prevyšujúca základné EQS (to začína na sume 104 970€).

Zdroj: Mercedes-Benz
Zdroj: Mercedes-Benz