Land Rover oznámil sériu zmien v Discovery Sport

998
Zdroj: Land Rover

Medzi hlavné prvky vynoveného Discovery Sport pre modelový rok 2024 patrí hlavne interiér, ktorý dostal najnovší informačno-zábavný systém JLR, ale aj vylepšenia štruktúry. Na objednávku je už teraz k dispozícii od základného modelu D200 S až po najvybavenejší model Dynamic HSE s plug-in hybridným pohonom P300e.

Interiér bol prepracovaný tak, aby vyhovoval 11,4-palcovému systému Pivi Pro. Dotykový displej je jemne zakrivený a pýši sa výrazne zjednodušeným prístrojovým panelom. Odstránené boli fyzické ovládacie prvky klimatizácie a jazdných režimov, pričom všetky tieto funkcie sú integrované do dotykovej obrazovky.

Zdroj: Land Rover
Zdroj: Land Rover

Jediným fyzickým ovládačom stredovej konzoly je nový kompaktný volič prevodovky v spodnej časti. Interiér dostal aj novú kožu a kovové povrchy, ktoré dodávajú modernejší vzhľad.

Zdroj: Land Rover
Zdroj: Land Rover

Novinky aj pre hnaciu sústavu

Vylepšeniami prešla aj hnacia plug-in hybridná hnacia sústava P300e, ktorá dostala novú batériu s kapacitou 14,9 kWh, ktorá predlžuje dojazd čisto na elektrický pohon na 61 km. Land Rover upravil aj existujúci vznetový motor D200 a benzínový P250 o 48V mild-hybridný systém, ktorý pomáha znižovať spotrebu paliva a jemne zlepšuje výkon.

V ponuke 3 línie výbavy

Všetky línie v Discovery Sport sú štandardne vybavené systémom Pivi Pro, ako aj koženými sedadlami, bezdrôtovým nabíjaním telefónov, plne digitálnym prístrojovým panelom a 18-palcovými kolesami.

Zdroj: Land Rover
Zdroj: Land Rover

Modely Dynamic SE do balíka pridávajú panoramatickú strechu, zvukový systém Meridian a 19-palcové kolesá. Najvyššia výbava Dynamic HSE disponuje celým radom nadštandardných prvkom vrátane vyhrievaných a chladených kožených sedadiel, Matrix LED svetlometov a 20-palcových kolies.

Zdroj: Land Rover
Zdroj: Land Rover