Kórejské Bentley Bentayga? Genesis GV80 ponúkne umelú inteligenciu

2243
Genesis GV80 AUTOGRÁTIS

Luxusných SUV zjavne nikdy nie je dosť. Asi to si povedal Hyundai, keď prostredníctvom svojej luxusnej odnože Genesis predstavil zbrusu novú pojazdnú obývačku s názvom Genesis GV80. Ako globálny model zaútočí na všetky trhy, vrátane toho nášho.

Poznáte Genesis? Nečudoval by som sa, keby úplne nie. Ako luxusná odnož automobilky Hyundai zatiaľ nefunguje tak dlho, ako napríklad toyoťácky Lexus alebo nissaňácke Infiniti, za svoje krátke pôsobenie však majú na svedomí už pár dobrých áut. Nečudujte sa – ako sa hovorí, môžete robiť veci akokoľvek dobre, vždy sa nájde aziat, ktorý ich urobí lepšie.

Zdroj: giphy
Zdroj: giphy

Najvyššia liga

Ako vieme, Hyundai už si svoju pozíciu výrobcu kvalitných a skvelo jazdiacich áut na trhu upevnil. Čo sa však týka luxusných vôd, tam je stále čo dobývať. A práve takáto myšlienka pravdepodobne stála za zrodom Genesisu GV80, luxusného SUV, ktoré útočí práve na najvyššiu ligu prémiových prerastencov. A nebojte sa, mal by prísť aj na náš trh!

Genesis GV80 AUTOGRÁTIS

Začnime napríklad zovňajškom. Ako je všeobecne známe, šéfdizajnérom kórejskej automobilky je chlapík známy ako Luc Donckerwolke, ktorý stál napríklad za prvou Fabiou alebo novodobou Octaviou, pričom si postupne prešiel cez takmer všetky automobilky koncernu Volkswagen. Áno, vrátane Bentley a áno, mal prsty aj v Bentayge. Nechcem konšpirovať, ale z veľkého SUV od Genesisu je to cítiť. A je to len dobre! Veď pokochajte sa sami.

Genesis GV80 AUTOGRÁTIS

Úroveň, ktorú GV80 nastavuje v exteriéri, posúva aj do interiéru vozidla. Podľa prvých fotografií vidíme, že interiér používa len tie najlepšie materiály, exkluzívne podsvietenie a systém dotykových plôch, ktoré poznáme z tých najluxusnejších automobiliek. Len sa pozrite na ten fantastický dvojramenný volant alebo masívny, 14,5″ širokoúhly displej. Inak, keby ste chceli vedieť, prístrojový panel sleduje polohu vašich očí, aby mohol vytvoriť 3D zobrazovací efekt.

Genesis GV80 AUTOGRÁTIS

Zadný náhon a umelá inteligencia

Čo sa týka motorizácií, nateraz poznáme špecifikácie pre kórejský trh. Ten dostane na výber z niekoľkých pohonných jednotiek: zatiaľ sa začína na trojlitrovom dieselovom šesťvalci, ktorý ponúkne 205 kilowattov (278 koní). Na ceste je však aj 2,5-litrový prepĺňaný štvorvalec a pre Genesis exkluzívna, 3,5-litrová V6-ka, ich výkony však ešte nepoznáme. Všetky tieto motory budú spriahnuté s osemstupňovou automatickou prevodovkou a poháňaná bude primárne ZADNÁ náprava, pohon 4×4 bude za príplatok. Pekne, Hyundai Genesis!

Genesis GV80 AUTOGRÁTIS

Genesis sa fakt snaží, aby mal čo ponúknuť. A to najmä v oblasti bezpečnosti – ako aktívnej, tak aj pasívnej. Začnime tým, že je to jednoducho gigantický automobil. Pokračujme tým, že v základe ponúkne 10 airbagov, systém pre prevenciu nárazu zozadu (!), asistent udržiavania v pruhu, ktorý dokáže na povel smerovky zmeniť jazdný pruh. Ďalej sleduje vaše oči, a to, ako veľmi ste unavení.

Genesis GV80 AUTOGRÁTIS

Predovšetkým je tu však tempomat, ktorý sa vďaka umelej inteligencii učí vášmu jazdnému štýlu a aplikuje ho do svojho jazdného prejavu. Tým pádom sa dá povedať, že Genesis GV80 sa od vás učí šoférovať a po prepnutí na tempomat sa snaží napodobniť váš jazdný štýl.

Tak čo poviete, bude to na konkurenciu stačiť?

NEPPREHLIADNITE: