KIA XCeed | Posledný karosársky variant modelu Ceed je odhalený

1776

Juhokórejský výrobca nás s poslednou verziou Kie Ceed dlho naťahoval. Vedeli sme, že príde, no netušili sme ako bude vyzerať. Dnes už to vieme. Nová KIA XCeed je crossover.

KIA zverejnila prvú fotku nového crossovera s označením XCeed, ktorý bude oficiálne predstavený 26. júna. Štýlový crossover na báze modelu Ceed predstavuje zaujímavú alternatívu k tradičným SUV.

Vzhľad Kie XCeed je produktom európskeho dizajnérskeho centra značky v nemeckom Frankfurte navrhnutého pod vedením Gregory Guillaume, viceprezidenta dizajnu pre spoločnosť Kia Motors Europe. Kombinácia jeho zvýšeného posedu a zníženej bočnej línie dodáva vozidlu športovejšiu jazdnú pozíciu ako majú tradičné SUV. Jeho zvýšený posed zas ponúka jasnejší výhľad na cestu ako má bežný rodinný hatchback.

Nový model Kia XCeed, ktorý je viac emocionálny a dynamický ako jeho vyšší konkurenti, zároveň ponúka porovnateľnú úroveň vnútorného a batožinového priestoru.

Emilio Herrera, výkonný riaditeľ spoločnosti Kia Motors Europe, tvrdí: „Vďaka športovému dizajnu a správaniu sa bude nový model Kia XCeed žiadanejší ako mnoho vyšších a väčších SUV. Ponúka univerzálnosť bez kompromisov, inteligentný dizajn s úložným priestorom SUV v športovejšom tele.“