Hviezda Need for Speed III je na predaj! Nič nenajazdila a stojí šialené peniaze

1813

Mercedes-Benz CLK GTR sa do histórie pretekov zapísalo ako úspešnejší predchodca pretekárskeho CLR, ktoré tak trocha lietalo. Do pamäti bežných ľudí sa však zapísalo predovšetkým ako to auto, po ktorom ste slintali v treťom dieli známej pretekárskej série Need For Speed: Hot Pursuit.

Naživo ste však toto auto asi ešte nikdy nevideli, pretože ide o jedno z najvzácnejších a najvyhľadávanejších automobilov na svete.

Zdroj: Gooding & Company

Mercedes jazdil s CLK GTR na šampionáte FIA ​​GT od roku 1997 a aby splnil požiadavky homologizácie, musel postaviť cestný variant. Celkovo sa okrem dvoch prototypov vyrobilo 26 CLK GTR – 20 kupé a 6 roadsterov.

Zdroj: Gooding & Company

Ide sa dražiť

Jeden z exemplárov kupé je teraz na predaj! Spoločnosť Gooding & Company ho ponúka na dražbe v Pebble Beach 13. a 14. augusta. Odhadovaná cena je veľmi vysoká, na úrovni 8,5 až 10 miliónov dolárov.

Zdroj: Gooding & Company

Tento exemplár z roku 1998 je presne deviatym vyrobeným vozidlom. Nový bol v roku 1997 predaný nemeckému podnikateľovi Hermannovi-Dieterovi Eschmannovi, podnikateľovi, ktorý auto vlastnil približne do roku 2005, kedy bolo predané súkromnému zberateľovi v Hongkongu. V roku 2017 automobil kúpil Cheval Trust, súčasný vlastník, ktorý ho doviezol do Seattlu.

Zdroj: Gooding & Company

Ako vidíte z fotografií, auto je udržiavané v perfektnom stave. Počítadlo najazdených kilometrov ukazuje len 1 442 kilometrov a spolu s autom obsahuje aj ďalšie príslušenstvo, ktoré bolo dodané pri prvom nákupe.

Zdroj: Gooding & Company

K dispozícii je teda nabíjačka batérií, momentový kľúč a zásuvka na kolesá. Pri použití hydraulických zdvihákov sú k dispozícii dokonca aj drevené bloky, ktoré umožňujú položenie vozidla. Nechýba ani pôvodná dokumentácia.

Pod kapotou Mercedesu CLK GTR je 6,9-litrový atmosférický V12 vyrobený v AMG, ktorý v neskorších rokoch slúžil ako základ pre 7,3-litrový motor v CLK GTR Super Sport a niekoľko verzií modelu Pagani Zonda. Štandardný GTR poskytuje výkon 604 koní (450 kilowattov) pri 6 800 ot./min a krútiaci moment 775 Nm v 5 250 ot./min., Čo umožňuje vozidlu dosiahnuť 100 kilometrov za hodinu za 3,8 sekundy a dosiahnete maximálnu rýchlosť 344 km/h.