Najdrahší Fiat 126p na svete? Pozrite sa, komu patrí

2190

Jedná sa o vozidlo z počiatku výrobného cyklu “Malucha”, konkrétne z roku 1974. Nie je to však obyčajný poľský Fiat. Tento konkrétny exemplár bol zreštaurovaný a v roku 2017 doručený do rúk Toma Hanksa.

Zdroj: bringatrailer.com

Renovácia exteriéru tohto daru pre ikonického herca bola realizovaná poľskou spoločnosťou BB Oldtimer Garage v samotnom rodisku “Fiatiek”, poľskom meste Bielsko-Biała. O interiér sa postarala spoločnosť Carlex Design.

Vozidlo je jedinečné vďaka viacerým nápisom “one of one”, či “Bielsko-Biała pre Toma Hanksa”. Milým detailom je výrok z filmu Forrest Gump umiestnený na palubnej doske.

Zdroj: bringatrailer.com

Herec, niektorými označovaný ako najmilší muž Hollywoodu, sa toto auto ale rozhodol vydražiť prostredníctvom portálu bringatrailer.com. Aktuálna suma je 60 000 dolárov (v prepočte 55 138€) a bude v celej svojej výške poskytnutá neziskovej organizácii na podporu vojnových veteránov.

Účastníci dražby sa nemusia obávať o stav vozidla. Od renovácie tento “Maluch” najazdil len 278 miľ (447 km) a v novembri 2021 prešiel servisom, ktorý zahŕňal výmenu oleja, palivového filtra, prečistenie palivovej, či nastavenie karburátora.

Aukcia končí 8. marca o 20:05 stredoeurópskeho času a výherca získa aj doplnok, ktorým sú rukavice vyhotovené vo farbách interiéru.

Zdroj: bringatrailer.com

Ak si chcete pripomenúť techniku tohto zaujímavého stroja, prečítajte si náš článok z rubriky Autá z pekla alebo si môžete pozrieť krátku prezentáciu od samotného Toma Hanksa: