GALÉRIA: Nový Range Rover prišiel na Slovensko. Zaznamenal viac ako 100 objednávok

2618
Minimalistický dizajn bez zbytočných excesov skrýva všetky snímače, senzory a asistenčné systémy.
Zdroj: David Dejvo Schun

Automobilka ukázala Range Rover na Slovensku iba včera. Objednávky prekonali trojcifernú hranicu. 

Piata generácia Range Roveru uzrela svetlo sveta ešte v októbri minulého roka. V dôsledku koronakrízy však automobilka priniesla prvý predprodukčný kus k nám na Slovensko až dnes. Jeho odhalenie ste mohli sledovať na našom Instagrame.

Zdroj: Land Rover
Zdroj: Land Rover

Vrchol luxusu v podaní britskej značky však bolo možné objednať už od jeho celosvetového predstavenia. A verte alebo nie, objednávky sa sypú aj z našej podtatranskej krajiny. Podľa nášho bývalého autográtisáckeho kolegu, dnes produktového špecialistu značky, Ondreja Rabatina prekročili objednávky hranicu 100 kusov. A každý z nich je určený pre konečného spotrebiteľa.

Okrem luxusného zovňajšku a vnútrajšku je Range Rover dlhší, väčší a prešpikovaný technológiami. Parkovanie prostredníctvom aplikácie, brodivosť až 90 centimetrov, aktívne potláčanie hluku a mnoho ďalšieho. Na Slovensku bude dostupný v dvoch rôznych dĺžkach, pričom dlhší variant poskytne takmer plnohodnotných 7 sedadiel. Plug-in hybridná verzia bude kraľovať svojmu pohonu s čisto elektrickým dojazdom až 100 kilometrov. A v roku 2024 príde aj čisto elektrická motorizácia.

Zdroj: Land Rover
Zdroj: Land Rover

Je však zrejmé, že nový Range Rover nebude pre každého. Automobilka si za neho vypýta tak, ako sa na vlajkovú loď patrí. Vystavený kus svojou cenovkou prekonal hranicu 160 tisíc eur. Základná cena s krátkym rázvorom štartuje na sume tesne nad 120 tisíc.