Ford Tourneo Connect: Plug-in hybrid do malej rodinnej dodávky?

357

V segmente malých rodinných dodávok ide o ojedinelý počin, no pri hlbšom zamyslení dáva dobrý zmysel. Veď ak máte Ford Tourneo Connect na rozvážanie detí do školy a následne možno na prácu (napríklad ako malý živnostník), potom väčšinu času trávite v meste. A kde sa plug-in hybrid cíti najlepšie?

Automobilka hovorí, že tento model prináša do je portfólia flexibilitu a všestrannosť. Na jazdu po meste môžete používať výhradne elektrický režim a chváliť sa tak prakticky nulovou tvorbou lokálnych emisií.

Základom je EcoBoost

Plug-in hybridný pohon v novom Forde Tourneo Connect znamená kombináciu 1,5-litrového benzínového motora EcoBoost a prídavného elektromotra, ktorý čerpá energiu z trakčného akumulátora. Kombinovaný výkon pohonnej jednotky je 150 koní resp. 350 Nm a spaľovací motor spolupracuje so 6-stupňovým dovojspojkovým automatom.

Trakčný akumulátor sa dokáže nabíjať jednosmerným prúdom (DC) pri výkone 50 kW, ak by ste si chceli auto nabíjať doma cez wallbox, Ford má 11 kW palubnú nabíjačku. Na jedno plné nabitie prejde 110 km, čo je na denné jazdenie v meste až až.

Pre menšiu aj väčšiu rodinu

Dobrou správou je, že Ford Tourneo Connect bude k dispozícii v päť aj sedem miestnej verzii. Ak tretí rad sedadiel nebudete potrebovať, môžete ho jednoducho vybrať – v prípade kratšej verzie získate úložný priestor s objemom 2,6 m3 a v prípade veľkého Grand Tourneo Connect dokonca až 3,1 m3.

Tešiť sa, samozrejme, môžete aj na priestranný interiér a moderné technológie. Ford napríklad ponúka 10-palcový dotykový displej s bezdrôtovým zrkadlením mobilného telefónu cez Apple Car Play alebo Android Auto.

Jazdné režimy a príchod na trh

Ford Tourneo Connect ponúka vodičovi štyri základné jazdné režimy – čisto elektrický režim EV, automatický režim v kombinácii spaľovacieho motora s elektromotorom, jazdu výhradne so spaľovacím motorom a cieľom šetriť uloženú elektrickú energiu na neskôr a režim, v ktorom spaľovací motor dobíja akumulátor.

Slovenský cenník zatiaľ nepoznáme a nevieme ani presný čas príchodu nového variantu na náš trh. Všetko však nasvedčuje tomu, že plug-in hybridný Ford Tourneo Connect si budete môcť objednať už počas leta tohto roku.