Fiat 500 Tributo Trepiuno: Totálna štýlovka!

363

Fiat Trepiùno bol koncept, ktorý automobilka predstavila v roku 2004 na autosalóne v Ženeve a následne sa stal predlohou pre vznik megaúspešnej päťstovky. Dizajnéri divízie Stellantis Heritage teraz predstavili limitovanú edíciu Fiatu 500 k 20. výročiu štúdie, ktorá prechádzala jeho vzniku. 

Hoci koncept Trepiùno taliansky výrobca predstavil už pred dvadsiatimi rokmi, Fiat 500 bol vo finálnej podobe predstavený až v roku 2007. Pred ôsmimi rokmi prešlo mestské autíčko modernizáciou a za 17 rokov si nového majiteľa našlo už viac ako 3 milióny kusov.

Citlivo a precízne

Nečakajte však žiadnu uletenú úpravu, ani špeciálne upravený pohon. Taliansky dizajnéri pristúpili k výročnej edícii s veľkým citom a zapracovali na iba na detailoch. Použili napríklad starší typ loga automobilky, jedinečný odtieň bielej farby karosérie a viac lesku dopriali tiež diskom kolies.

Ani zmeny v interiéri nie sú rozsiahle, no vidieť tu kus dizajnérskeho umenia. Úplne stačilo použiť bielu-bordovú farbu čalúnenia a prešívanie vínovo červenou niťou. Krásnym prvkom je výšivka na sedadlách odkazujúca práve na koncept Trepiùno a jeho 20. narodeniny.

Známa tvár 

Na dizajne limitovanej edície pracoval dokonca sám Roberto Giolito, ktorý je v súčasnosti vedúcim dizajnérom divízie Stellantis Heritage. Áno, je to ten istý Roberto Giolito, ktorý je podpísaný pod dizajn Fiatu Multipla a dokonca nakreslil aj koncept Trepiùno.

Tentoraz si na pomoc vzal tím mladých dizajnérov, ktorým chcel odovzdať aspoň časť svojich bohatých skúseností. Trpezlivo im vysvetľoval, čo znamená minimalistický dizajn a ako sa dnes kreslia krásne autá.