Fiat 500 po novom dostal štyri dvere! Je to ale trocha inak, ako si myslíte

1720
Zdroj: Fiat

Fiat ukázal úplne nový 500 Electric (alebo 500e) prvýkrát v marci tohto roku. Dni predtým, ako svet zasiahlo veď viete čo, tak Fiat predstavil prvého člena úplne novej, elektrizovanej a postupne omladzovanej rodiny 500. Dnes, o viac ako sedem mesiacov neskôr, automobilka predstavila nový prírastok do svojej ponuky. Zoznámte sa s 500 Electric 3+1 (Trepiùno).

Fiat hovorí, že táto nová a praktickejšia verzia elektrického mestského automobilu bola navrhnutá pre ľudí, ktorí už nemajú len svoj štýlový mestský život, ale nejakým nedopatrením sa im podarilo založiť si aj rodinu.

Zdroj: Fiat
Zdroj: Fiat

Sebevražedné dvere

Fiat popisuje 500 3+1 ako “úplne novú, elektrickú a s dverami navyše” ale “vždy 500”. V praxi sa však zmenilo len to, že na strane spolujazdca pribudli miniatúrne dvere v štýle Mazdy RX-8, MX-30 alebo ultimátne aj Hyundai Veloster – Zadné dvere nemožno otvoriť bez otvorenia tých predných.

Zdroj: Fiat
Zdroj: Fiat

Manévrovateľnosť modelu 500 nebola nijak ohrozená, pretože verzia 3 + 1 disponuje rovnakými rozmermi ako štandardná verzia 500e. Nezmenila sa ani veľkosť základných dverí, tie zadné totiž v štandardnej verzii supluje pevný kus karosérie pri pravom zadnom blatníku. Fiat poznamenáva, že nové dvere nemajú vplyv na ovládateľnosť a spotrebu energie automobilu napriek tomu, že pridávajú k celkovej hmotnosti približne 30 kilogramov. 

Predaj nového modelu 500 Electric 3+1 sa začne špeciálnou štartovacou sériou La Prima, ktorá má bohatú štandardnú výbavu vrátane adaptívneho tempomatu, full-LED svetlometov, systému rozpoznávania dopravných značiek, 360-stupňových parkovacích senzorov, parkovacej kamery a, samozrejme, oveľa viac. Fiat taktiež uvádza na trh tri rôzne stupne výbavy bežných 500 – Action, Passion a Icon, ktoré ponúkajú inú kombináciu medzi akumulátorom, elektromotorom, výbavou a možnosťami prispôsobenia.

NEPREHLIADNITE: