Dámy a páni, cenu v kategórii Auto roka 2016 získava…

109

Štvrtá generácia Mazdy MX-5 získala na autosalóne v New Yorku dvojité ocenenie World Car of the Year Awards. Ceny získala v kategóriách: Najlepší dizajn roku 2016 a celkové ocenenie Auto roka 2016. Tento model ikonického roadsteru bol predstavený vlani, no vďaka skvelému dizajnu a rekordom v predaji porazil v kategórii Auto roka 2016 aj favoritov, ako nové Audi A4, či Mercedes-Benz GLC. V kategórii Najlepší dizajn roka zasa predbehol Jaguar XE a svojho súrodenca Mazdu CX-3.

“Aj keď som túto cenu v mene spoločnosti prebral ja, tak Mazdu MX-5 reprezentuje každý zamestnanec, maloobchodný predajca a zákazník, ktorý pocítil radosť z jazdy v tomto roadsteri.” povedal pri preberaní cien Ikuo Maeda, šéf dizajnu Mazdy. “Mazda je hrdá japonská spoločnosť a sme odhodlaní napredovať v našom dizajne,” dodal.

Ocenenia The World Car of the Year Awards sú každoročne vyhlasované na základe hlasovania 73 žurnalistov z 23 krajín sveta. Tí dané modely testujú a hodnotia na svojich trhoch. V piatich kategóriách sú ceny udeľované za “najzelenšie” auto, najluxusnejšie auto, najvýkonnejšie auto, auto s najlepším dizajnom a celkovo najlepšie auto roka.

Tento rok boli vybrané:

Auto roka 2016
Mazda MX-5

Najluxusnejšie auto roka 2016
BMW radu 7

Najvýkonnejšie auto roka 2016
Audi R8

Auto s najlepším dizajnom v roku 2016
Mazda MX-5

Najzelenšie auto roka 2016
Toyota Mirai

Mazda MX-5 tento rok na The World Car of the Year Awards získala ocenenia v dvoch z piatich kategórií.