Ďalšie dve populárne značky budú mať obmedzovač rýchlosti! Ktoré a na koľko?

8256
Zdroj: Redakcia

Áno, rýchlosť zabíja. Je to síce trocha sprofanované a najmä diskutabilné tvrdenie – je však pravda, že tam, kde vás 50 km/h nezabije, 120 km/h v rovnakej situácii už to pravdepodobne urobí. Renault sa rozhodol, že týmto dňom je koniec a spolu s Daciou začnú do svojich áut montovať obmedzovače rýchlosti.

Zatlačte slzu, je to tak – v zásade vás ale súčasná situácie nemá prečo znepokojovať. Ibaže by ste sa chceli verejne priznať k tomu, že vysoko prekračujete platné slovenské zákonné limity. A to asi úplne nechcete.

Zdroj: TS Renault
Zdroj: TS Renault

Dacia, načo?

Nový šéf koncernu Groupe Renault, Luca de Meo, sa totiž nedávno vyjadril, že v nasledujúcich rokoch plánuje do všetkých svojich vozidiel namontovať obmedzovač maximálnej rýchlosti na 180 kilometrov za hodinu. Uviedol to v rozhovore pre nemecký magazín Spiegel.

Zdroj: TS Renault
Zdroj: TS Renault

Malo by sa tak stať pri výrobkoch spoločnosti Renault a… Áno, aj pri Dacii. Vzhľadom na to, že vytlačiť z nového Sandera viac ako 165 kilometrov za hodinu je technicky nemožné, premýšľame vôbec nad tým, či je to v tomto prípade nutné. Tak či onak, oficiálny portál rumunskej automobilky uvádza maximálnu rýchlosť Dusteru s motorom 150 TCe až 198 km/h, tak možno utrpí práve tento model.

Zdroj: TS Renault
Zdroj: TS Renault

Nikto však nespomenul meno Alpine, preto sa tieto pravidllá pravdepodobne nebudú vzťahovať na výrobky oživenej francúzskej značky patriacej pod skupinu Renault. Od bežných modelov je to však očakávateľný krok, ktorý sa s prechodom na elektromobilitu dal čakať.