Brilantná reklama na Jaguar XE vás zanechá bez slov

544

Jaguar XE je skvelé auto, ktoré stojí v tieni svojich  konkurentov. Britská automobilka má však famózne reklamy a svojho najmenšieho hráča nenecháva bez patričnej podpory.

Malý sedan už síce nedostanete s kompresorom preplňovaným vidlicovým šesťvalcom, no 300-koňová verzia Sport 300 taktiež nie je na zahanbenie. Aj v podobe štvorkolky má mať najsilnejší sériový Jaguar XE ladné pohyby šelmy.

Domáca pôda

Magickou lokalitou pre natáčanie reklamy na najmenší sedan od Jaguaru sa stala legendárna pláž Pendine Sands. Ide o waleský ekvivalent amerických soľných plání v Bonneville. Taktiež je toto miesto domovom niekoľkých historických rýchlostných rekordov.

Jaguar XE_Autogratis

Pláž sa taktiež objavila v dvoch epizódach britskej motoristickej show Top Gear, ešte v starom zložení s Jamesom Mayom, Richardom Hammondom a Jeremym Clarksonom. V oboch prípadoch vystupoval v jednej z hlavných úloh ostrý model značky Jaguar.

DNA

Hlavnou témou reklamného shotu je rodinné prepojenie brutálnej limitovanej edície modelu XE Project 8 od bláznivej divízie SVR s 5-litrovým osemvalcom pod kapotou. Šialene nádherný synchronizovaný drift oboch modelov bol vytvorený na vzdialenosť rovného jedného kilometra.

Jaguar XE_Autogratis

 

Je nutné poznamenať, že kým má ostrá beštia od divízie SVR poháňanú výhradne zadnú nápravu a dokáže vystrúhať impozantné uhly, civilná verzia Sport 300 je štvorkolka.