BMW postaví nový “Batmobil”! 3.0 CSL M Hommage bude umeleckým dielom

974

BMW sa v poslednej dobe netají tým, že okrem nového M3 Touring má prísť aj ďalší M-kový model ešte do konca tohto roka. Povedali to na Goodwoode a nám okamžite napadlo, že musí ísť o to zbytočne gigantické SUV, ktoré predstavili ako koncept. Ale tentoraz sme príjemne prekvapení – bude to kupé. Krásne kupé!

Šéf BMW M Franciscus van Meel klebety potvrdil na svojom Instagrame, keď ukázal modernú inkarnáciu modelu 3.0 CSL v krikľavom maskovaní.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Franciscus van Meel (@franciscusvanmeel)

Počkať, čože?

Jop, presne tak. BMW si tentoraz zjavne odbehlo od produkcie viac-menej zbytočných SUV a približne pred týždňom nám ukázalo krásne kombi Touring, ako inak, odvodené od modelu M3. Ak neviete, o čom je reč a ostatný týždeň ste prespali, tu ho máte:

BMW M3 Touring oficiálne: 510 koní, pohon xDrive, stovka za 3,6 sekundy

Teraz však chalani a dievčatá z M GmbH ešte pritlačili, keď pri jeho predstavení priznali premiéru ešte jedného špeciálneho modelu divízie M. A nemyslíme tým zbytočný koncept XM, ktorý ukradol meno Citroënu a čalúnenie sedadiel elektrickej jednotke radu 560 na trase Trnava – Galanta.

Na fotke pôvodné 3.0 CSL a koncept Hommage z roku 2015.
Zdroj: BMW

Myslíme úplne nové kupé, ktoré bude inšpirované legendárnym modelom 3.0 CSL z roku 1972. Podľa všetkého – aby to dávalo aj ekonomický zmysel – bude nový bavorák postavený na modeli M4 CSL, pričom by mal mať až 600 koní a 700 newtonmetrov. Z nuly na stovku by malo vystreliť za 3,5 sekundy a maximálna rýchlosť by mala byť neobmedzená, čiže končiť niekde pod 320 km/h.

Zdroj: Instagram @ franciscusvanmeel

Logika káže, že výkon poputuje na zadné kolesá prostredníctvom osemstupňovej prevodovky ZF, no jedna z nálepiek na zadnej časti auta hovorí „6MT FTW“ (“6-speed Manual Transmission For the Win” dosl. prekl.: “6-stupňová manuálna prevodovka to vyhrá”), ktorá odkazuje na údajný šesťstupňový manuál v aute. Tých nálepiek – a teda indícií – je na vozidle príliš veľa a rozkódovať ich nie je úplne jednoduché.

Tak či onak, daných vozidiel automobilka údajne vyrobí len 50, ako odkaz na 50. výročie založenia divízie. Chceli by ste jeden z nich? Pripravte si vraj až 600 000 eur!