BMW iX M60: Bude obrovské… a rýchle ako Taycan

395
Zdroj: BMW

Najostrejšia verzia skombinuje to najlepšie zo všetkých svetov.

Prvé SUV mníchovskej značky, ktoré bolo vyvíjané ako elektromobil, dostalo športovú konfiguráciu. Je obrovské, elektrické a športové. Ako sa tieto vlastnosti podarilo skĺbiť?!

Zdroj: BMW
Zdroj: BMW

O tom, že model iX je hoden svojho znaku BMW na prednej maske, sa presvedčil už pekelník František na prvej jazde. Automobilka však pripravila koktejl zážitku a výkonu, na ktorý by ste za bežných okolností mali potrebovať zbrojný preukaz.

Zdroj: BMW
Zdroj: BMW

BMW iX M60 má výkon 619 koní, krútiaci moment 1100 Newtonmetrov a z 0 na 100 km/h zrýchli za 3,9 sekundy. A to je rýchlejšie ako športový Taycan, Taycan Cross Turismo, Taycan 4S a aj Taycan 4S Cross Turismo od Porsche. A popri tom všetkom ide o SUV! Maximálna rýchlosť bude obmedzená na 250 km/h a dojazd? Úctyhodných 575 kilometrov.

Športová verzia iX bude prvým modelom M postaveným na modulárnej platforme budúcnosti, do ktorej automobilka plánuje časom integrovať aj technológie autonómnej jazdy. Chýbať nemôže ani prepracovaný podvozok, vďaka ktorému by ste hmotnosť auta na ceste nemali ani cítiť. Model iX M60 predstavia už tento mesiac na výstave v Las Vegas. Dostupný bude od leta tohto roka.

PRVÁ JAZDA: BMW iX xDrive50⎜Budúcnosť je teraz

Mrkni naše nové video: