Autopožičovňa Hertz: Pre vysoké náklady odpredávame 20-tisíc elektrických áut

4863

Spoločnosť Hertz Global Holding, ktorá sa zaoberá prenájmom automobilov, sa rozhodla predať tretinu svojich elektrických vozidiel v USA kvôli vysokým nákladom na ich opravu a slabému záujmu zákazníkov.

Z výťažku z predaja 20 tisíc elektroáut plánuje investovať do vozidiel s tradičnými spaľovacími motormi. Podľa informácií zverejnených agentúrou Reuters, ktoré sa odvolávajú na oznámenie spoločnosti pre burzového regulátora, spoločnosť čelila vysokým výdavkom na opravy po nehodách, najmä pri elektrických vozidlách.

Hertz očakáva, že tento predaj elektrovozidiel spôsobí dodatočné odpisové náklady približne 245 miliónov dolárov, čo ovplyvní ich zisk za posledný kvartál minulého roka. Výsledky hospodárenia za tento kvartál budú zverejnené 6. februára.

Aj napriek predaju časti svojej elektrickej flotily, Hertz stále plánuje zlepšiť ziskovosť zvyšných elektrických vozidiel. Na svojej webovej stránke, kde predáva ojazdené vozidlá, Hertz aktuálne ponúka viac ako 700 elektrických áut, vrátane modelov BMW i3, Chevrolet Bolt, Tesla Model 3 a Model Y.

Predtým si Hertz stanovil cieľ, že do konca roku 2024 bude štvrtina jeho vozového parku tvorená elektrickými vozidlami. V októbri 2021 firma oznámila, že objednala 100 tisíc elektroáut od Tesly, a v marci 2022 informovala o pláne kúpiť až 65 tisíc elektroáut od švédskeho výrobcu Polestar do piatich rokov.