Ak sa Vám ponuka MINI doposiaľ zdala príliš mainstream, teraz si určite vyberiete

1015
Zdroj: MINI

Mini osviežuje svoj “line-up” modelov tromi novými špeciálnymi edíciami: Resolute, Untold a Untamed.

Zdroj: MINI
Zdroj: MINI

Mini Resolute

Táto edícia je dostupná pre 3-dverový Cooper, 5-dverový Cooper, Cooper Cabrio (všetky tri dostupné aj s prívlastkom S) a nechýba ani čisto elektrický Cooper SE. Od klasických verzií môžeme Resolute odlíšiť špeciálnym lakovaním v zelenej Rebel Green a doplnkami v Resolute Bronze. Interiér sa vyznačuje kombináciou svetlej látky a čiernej koženky. Taktiež si môžete zakúpiť celokožené čierne čalúnenie. Nechýba ani špeciálny dekor palubnej dosky, ktorý súhrou rovnobežných a rovnomerne zakrivených liniek vytvára zaujímavý pruhovaný vzor v zlatom odtieni.

Zdroj: MINI
Zdroj: MINI

MINI Untold

Edícia Untold je dostupná v praktickom Clubmane, kde zvýrazňuje jeho športové prvky. Môžete si ho objednať aj s vrcholným motorom ponúkaným touto značkou, ktorý predstavuje benzínový preplňovaný dvojliter s výkonom 306 koní. Táto motorizácia dokáže rozpohybovať Clubman na stovku za 4,9 sekundy. Príznačné pre túto výnimočnú verziu je zelené lakovanie Sage Green. Do interiéru automobilka zakomponovala zelené kožené čalúnenie interne krkolomne nazývané MINI Yours Lounge Sage Green doplnené o ozdobné lišty v rovnomennej farbe.

Zdroj: MINI
Zdroj: MINI

MINI Untamed

V tejto špeciálnej edícii dostupný najväčší Countryman môžete mať okrem iného aj v plug-in hybridnej verzii, ktorá poskytuje čisto elektrický s hodnotou až 51 kilometrov. Jeho exteriér sa pýši jedinečným šedým metalickým lakom s názvom Momentum Grey. V interiéri sa dizajnéri pohrali s odtieňmi modrej a zelenej, ktoré by mali akcentovať variabilné schopnosti použitia tohto modelu.

Zdroj: MINI
Zdroj: MINI

Modely “Special Editions” budú uvedené na trh už od marca 2022.