Volkswagen ukazuje nový Arteon R a ‚Shooting Brake‘: Budú naozaj sexy!

1287

Nedá sa povedať, že by Volkswagen Arteon zostarol zrovna najlepšie. Nikto to veľmi nečakal, ale už po pár rokoch predaja začína byť potreba jeho faceliftu dosť naliehavá. A je dobré vedieť, že facelift to bude poriadny!

O Arteone sme toho v poslednej dobe napísali celkom dosť, aj keď ide skôr o okrajový model. Veľmi schopné a priťažlivé vozidlo sa teší celkom veľkej obľube u fanúčikov značky, no nefanúšici majú v rukáve dva veľmi silné argumenty: Nedostatočne výkonná vrcholová motorizácia a dnes už trocha neaktuálny, technokratický dizajn.

Silná ofenzíva

Volkswagen sa nonšalantne rozhodol tieto argumenty rozprášiť: Nový facelift prinesie jemné, ale inteligentné zmeny vzhľadu, kombi verziu, ktorú zatiaľ všetci nazývame „Shooting Brake“ a v neposlednom rade športový variant „R“.

Zdroj: CarThrottle

No a keďže ide o wolfsburgskú automobilku, ani ich nehlo vypustiť do sveta aktuálne zábery skutočných modelov predtým, aby nám ukázali ambiciózne nakreslené skice. Takže tu to máte: Hore (červený) sa nachádza civilný, bežný Arteon a verzia Shooting Brake s magickým písmenkom „R“ na maske chladiča je zasa tá modrá – ak by vám to z pohľadu na jej zadnú časť nedošlo.

Zdroj: Car Throttle

Paráda, Volkswagen. Naozaj sme radi, že to s tým Arteonom myslíte konečne vážne, ale keďže sa vám preháňajú prototypy po ceste už dostatočne dlho na to, aby si ich stihla odfotiť polovica Európy, už by sme radi vedeli viac. Veď už sa nehanbite!

NEPREHLIADNITE: