Volkswagen Tiguan X: Čína a jej závislosť na SUV-kupé priniesla ďalší model

1140

Sme zvláštny živočíšny druh. Postavíme niečo praktické a racionálne, no zároveň do celej záležitosti vpustíme módu, emócie a vznikne niečo takéto. Málo áut pôsobilo tak racionálne, diskrétne a prakticky ako Volkswagen Tiguan. Kým sa neozval čínsky trh.

Kým sa na náš trh postupne derie modernizovaný Volkswagen Tiguan, na čínskom webe poletujú fotky SUV-kupé Tiguan X. Pokiaľ ste mali dojem, že už by z tohto žánru aj tak nejak stačilo, opak je pravdou.

Zdroj: CarNewsChina.com

Po tomto type karosérie je na jednom z najväčších trhov sveta stále obrovský dopyt a čísla nasvedčujú, že sa ich verejnosť ešte stále nedokázala nasýtiť. BMW X6, pozri sa, čo si spôsobilo!

Hlad po „tučných kupé“

Robiť marketing v Číne musí byť nadľudská činnosť. Automobilky musia na 1,4 miliardovom trhu čeliť obrovskému pretlaku miestnych značiek, ktoré do sekundy skopírujú každý jeden z vašich úspešných krokov. Kupé-SUV si môžete kúpiť od značiek ako Bisu, Geely, WEY, Lynk & Co, Dongfeng alebo Borgward.

Zdroj: CarNewsChina.com

A to sa ani nemusíme baviť o tom, že prakticky čokoľvek, čo vyrábajú Európske značky, dostanete v Číne podobne, ako u nás. Vrátane BMW X4, GLC Coupé či iných podobných…záležitostí. Ak by však mali súdruhovia z Čínskej republiky hlbšie do vrecka, stále si môžu kúpiť českú Škodu Kodiaq GT. No a koncern Volkswagen sa opäť nezaprel a priniesol ďalšiu verziu auta, ktoré už dávno predáva.

Aj aj

Zastúpenie Volkswagenu v Číne sa usiluje o to, aby malo každé SUV na trhu ako svoju „hranatú“ verziu, tak aj svoju verziu „kupé“. Nepôjde však len o prerobenie zadnej časti auta. Volkswagen Tiguan X bude mať ostrejšie klopené čelné sklo, samozrejme aj športový zadok či LED osvetlenie, ktoré pripomína všetko od Porsche Macán, cez Lamborghini Urus až po ľubovoľné veľké Audi.

Zdroj: CarNewsChina.com

Typickou črtou čínskych variant Európanom známych áut je ponuka motorov. Kým je u nás pre model Tiguan typické 2-litrové TDI, v Číne je presný opak pravdou. Pod kapotu Tiguanu sa dostane jedine benzínový štvorvalec 2.0 TSI. Ten ale príde v dvoch vyhotoveniach, z ktorých slabší ponúkne výkon 137 kW/186 koní a ten silnejší 182 kW/220 koní. Tiguan X sa bude vyrábať v spoločnom závode FAW-Volkswagen a ak by vám to nebodaj trhalo žily, do predaja sa dostane v poslednom kvartáli roka 2020.