Volkswagen nás už naťahuje s kresbami nového Tiguanu, takže je za dverami

876
tiguan
Zdroj: motor1.com

Ako je dnes v komunikácii Volkswagenu dobrým zvykom, skôr, než nám z Wolfsburgu pošlú fotografie sériového auta, zavesia na internet skicu, ktorá nám vlastne nepovie viac, ako špionážne fotografie alebo sedliacky rozum. Je to však pekná príležitosť, aby sme si zopakovali, na čo sa môžeme pri najpredávanejšom modeli značky (áno, predáva sa lepšie ako Golf) tešiť.

Blíži sa rok 2021 a pre Volkswagen Tiguan to tým pádom znamená už 5 rokov výrobného cyklu. V prenesenom význame – áno, facelift sa nezadržateľne blíži. V rámci neho sa podľa portálu Motor1 môžeme tešiť na niekoľko noviniek!

tiguan
Zdroj: motor1.com
Zdroj: motor1.com

Nová tvár

Facelift bude tvarovo skôr decentný a je fajn vedieť, že opulentné pochrómovanie prednej časti trocha ustúpi jemnejším krivkám, aké máme možnosť poznať napríklad z modelu T-Roc. Tiguan získa aj nový tvar svetlometov a ich grafikou zapadne do terajšej modelovej palety automobilky.

tiguan

Spolu s novým Tiguanom by mala prísť aj jeho plug-in hybridná a športová verzia R, pričom sa doteraz nevylúčilo, že hybridným pohonom bude disponovať práve aj športovo naladený Tiguan. Technický zmysel by to dávalo. Všetko, čo však teraz vieme je to, že sa prototypy testujú na Nürburgringu a narozdiel od USA, kde sa predáva len jeho predĺžená verzia, sa do Európy rýchly Tiguan určite dostane.

Plug-in hybridný Tiguan a Arteon príde čoskoro. Aj s výkonným prekvapením!

Zmeny by mali nastať aj vnútri, kde by sme sa mali tešiť na nový infotainment MIB3 (Men in Black? Necháme sa prekvapiť). Ten by mal nastoliť aktualizácie cez internet a priniesť aj vylepšený systém wi-fi konektivity v aute a pár iných vecí, ktoré by mali VolkSUVagen udržať v kurze. Skrátka všetko, čo budete vy a váš milleniál v aute potrebovať.

NEPREHLIADNITE: