Volkswagen ID.7 Tourer: Toto je novodobé rodinné kombi!

560

Ak si už dnes chcete kúpiť elektrické kombi vyššej strednej triedy, veľa možností zatiaľ nemáte. Jedným z prvých takýto modelov je nedávno predstavený Volkswagen ID.7 Tourer, ktorý má spájať skvelú aerodynamiku s luxusom a využiteľnosťou. 

Hoci sú v súčasnosti v móde najmä SUV-čka, mnoho ľudí stále nedá dopustiť na karosériu typu kombi a to predovšetkým pre jej vysokú mieru variability a veľký batožinový priestor. Nič na tom nemení ani fakt, že do popredia sa čoraz viac derú elektromobily.

Aj vy si kladiete otázku prečo sa elektrické kombi označuje ako Tourer, keď Volkswagen doteraz využíval pomenovanie Variant? Je to preto, že v prípade ID.7 nejde o typické kombi, skôr o Shooting Brake. Tourer je skrátka niečo medzi.

Samozrejme, najväčšou prednosťou novinky je veľký batožinový priestor – konkrétne 605 litrov. Po sklopení operadiel zadných sedadiel dostanete dokonca až 1 714 litrov a ložnú plochu dlhú takmer dva metre! Zaujímavé je, že vonkajšie rozmery karosérie sa v porovnaní so skôr predstaveným sedanom nezmenili.

Elektrické kombi sa spolieha na perfektnú aerodynamiku, veď s koeficientom odporu vzduchu na úrovni 0,24 patrí medzi najlepších na trhu. Vybrať si budete môcť z dvoch veľkostí batérií – menšia má 77 kWh a väčšia 86 kWh. S väčším akumulátorom sa dojazd môže vyšplhať až na 687 kilometrov.

Elektromotor integrovaný do zadnej nápravy má výkon 210 kW (286 k) a najvyšší krútiaci moment 545 Nm. Batéria sa dokáže nabíjať výkonom až 200 kW, takže z 0 na 80 % sa nabije už za 30 minút. Novinkou je nastaviteľný ohrev batérie, vďaka ktorému sa batéria bude nabíjať maximálnym výkonom aj v chladnom počasí.