AKTUALIZOVANÉ: Volkswagen ukázal ID.5 a ID.5 GTX! Prvé elektrické SUV kupé značky

417
Zdroj: Volkswagen

Športové a elektrické SUV od Volkswagenu predstavili len pred pár hodinami.

Volkswagen v stredu predstavil svoje prvé elektrické SUV kupé. Očakávaná dvojička Škoda Enyaq iV Coupé a Volkswagen ID.5 nám len pripomína, že SUV kupé nemusia byť iba spaľovacie. Tento trend sa stále viac a viac objavuje aj na poli elektromobility.

Zdroj: Volkswagen
Zdroj: Volkswagen

O detailoch vozidla sme sa dozvedeli včera o 14:00, kedy prebehlo oficiálne predstavenie. Model ID.5 bude postavený na koncernovej elektrickej platforme MEB, ktorá umožňuje postaviť elektromobil s malými prevismi, ako sa patrí. Svojou dĺžkou 4599 mm (GTX má 4582 mm) je asi o 3 centimetre kratší ako Golf Variant, ale rázvorom sa podobá skôr Passatu Variant. A keď sme už pri rozmeroch, rázvor kolies príjemne poteší najmä cestujúcich. V kufri sa ale dejú veci tiež. Batožinový priestor má 549 litrov.

Zdroj: Volskwagen
Zdroj: Volskwagen

Na začiatku bude ID.5 dostupný s batériou s kapaciotu 77 kWh, ktorá umožňuje dojazd 520 kilometrov. Nabíjať sa bude nabíjačkou až do 135 kW a za 30 minút dokážete nabiť až 390 kilometrov. V prípade výkonnejšej špecifikácie GTX bude dojazd 480 kilometrov. Pod kapotou ID.5 bude uložený elektromotor s výkonom 128 alebo 150 kilowattov. Ak sa rozhodnete pre vezriu ID.5 GTX, dostanete nielen pohon všetkých kolies vďaka dvom elektromotorom, ale aj výkon až 220 kilowattov.

Modely budú dostupné od roku 2022, naše ceny sa ešte len dozvieme. Slovenská premiéra modelu ID.5 prebehne v Bratislavskom nákupnom centre Aupark v predajni Mooncity. Budete si ho môcť pozrieť od 12. do 28. novembra.

Mrkni naše nové video: