VIDEO: Volkswagen ukázal limitku. Golf R 333 prinesie obrovskú dávku koní

1265
Zdroj: Youtube

Automobilka z Wolfsburgu chŕli výkonné autá, kým nie je neskoro. Limitovaná edícia Golf R 333 bude zatiaľ najvrušujúcejším dôkazom.

Volkswagen mal s výkonnými modelmi obrovské plány. Napokon, asi každý si pamätá legendárnu VR6, ktorá je len jedným z príkladov. Okrem iného aj v Golfe. No, potom prišiel emisný škandál Dieselgate a najvýkonnejšie modely sa museli trochu “unormálniť”. Do konca spaľovacích motorov to je, podľa dnešnej legislatívy, len pár rokov a Volkswagen plánuje zostávajúci čas využiť naplno. Golf R 333 bude ďalším z horúcich ohniviek.

Video, ktoré automobilka zverejnila, ukazuje predprodukčnú verziu limitovanej edície, ktorá je až prekvapivo žltá. Že by sa po červenej a modrej stala športovou práve farba slnka? Oveľa zaujímavejšia je ale prípona 333 za označením ostrého Golfu. Tá naznačuje, že výkon auta by mohol byť 333 koní, pravdepodobne nemeckých – PS, čiže približne 245 kW. V praxi by to znamenalo, že spolu s edíciou k 20. výročiu modelov R by šlo o najostrejší Golf, aký kedy vyrobili.