VIDEO: Preteky na Tuk-Tukoch existujú! Je to užasná a sadistická zábava

1792

Pretekať sa dá so všetkým, čo má kolesá. Napríklad aj s dodávkami, ale to je len taká tradičná, huncútska európska zábavka pre zámožných. Skutoční drsňáci totiž nepotrebujú k zábave ani párny počet kolies. Dámy a páni, predstavujeme vám jedinečný šampionát zo Srí Lanky – preteky na Tuk-tukoch!

Tuk-tuk je jedným zo žiarivých prípadov ázijskej vynalizeavosti. Pôvodom kombinácia motorky a rikše, táto trojkolka si vydobyla neodškriepiteľné miesto v urbánnej doprave od Indie, až po, povedzme, Srí Lanku.

Bez srandy, bez zľutovania a bez stability

Práve tam vznikol tento veľmi špecifický šampionát, ktorý využíva služby práve tohto populárneho ázijského taxíka. Funguje to podobne, ako kombinácia rallycrossu, Moto-GP a pretekov na motorkách so sajdkárami. Akoby to nestačilo, celé to zastrešuje rakúsky obchodník s hyperaktivitou RedBull a nesie to názov Tuk It.

Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube

Keďže sú tuk-tuky zamýšľané primárne ako taxikárska záležitosť, na mieste je šofér, aj posádka. Najmä preto, že ak chcete byť skutočne rýchli, potrebujete aj pomoc posádky – napríklad, aby držala hubu a poslušne sa vyklonila do stredu každej zákruty, aby udržala rovnováhu nestabilného dopravného prostriedku s miniatúrnymi kolieskami. A ak to nevyjde, tak aby pomohla ležiaci tuk-tuk vrátiť na trať. Ručne.

Zdroj: YouTube
Zdroj: YouTube

Súťaží sa na okruhu, spevnenej ceste, nespevnenej ceste, skrátka všade. Medzi jednotlivými špeciálkami sa účastníci pohybujú ako pri takom GumBalle, len ďaleko zábavnejšie. Skrátka – pozrite sa sami!

NEPREHLIADNITE: