Čakanie na hatchback Toyota Yaris nám spríjemňuje agresívna úprava TRD

1186
Zdroj: Toyota

Nová Toyota Yaris ešte nedorazil do európskych autosalónov a drobný hatchback už dostáva prvé tuningové diely. Bohatý balík prvkov predstavila japonská pobočka oficiálnej tuningovej dielne značky Toyota Racing Development. Mestský hatchback tak dostal športovejší image a značka vďaka nemu opäť demonštruje, že nie je nudná! Počujete?

Nová Toyota Yaris v nás spúšťa Pavlovov reflex. Jedna tu v Autográtise absolútne milujeme malé autá a zároveň sa nevieme dočkať športovej verzie Yaris GR s génmi WRC, absurdným výkonom a pohonom všetkých kolies.

Zdroj: Toyota
Zdroj: Toyota

Zatiaľ nám však Toyota skracuje toto nekonečné čakanie ďalším dôkazom o svojej “mladíckej náture”. Bežný Yaris nahodila do agresívneho kabáta.

Koncentrovaný rešpekt

Modifikovaný Yaris získal vzhľad hodný najvýkonnejšieho hot hatchu. Základ balíka GR Parts tvorí predný spojler, prahové lišty a dodatočné spojlery namontované na pravej a ľavej strane zadného nárazníka. Všetky sú pokryté čiernym matným lakom, s ktorým kontrastujú červené detaily. Nové prvky dodávajú novej Toyote Yaris športový charakter a navyše auto znižujú. Predná svetlá výška sa znížila o 22 mm, na bokoch 44 mm a vzadu klesla až o 66 mm.

Zdroj: Toyota
Zdroj: Toyota

Zoznam modifikácií, ktoré obsahuje línia GR Parts, je však omnoho dlhší. Nový Yaris môže získať čierne prevedenie okolo predných svetiel, bočné grafiky so športovým šachovnicovým vzorom, lemy blatníkov na predné a zadné kolesá a bočné deflektory, takisto v čiernom prevedení. Celok dopĺňajú kované hliníkové disky s priemerom 16 palcov v čiernom matnom prevedení.

GR ako “Gŕŕŕŕŕ!”

V ponuke tuningovej dielne Toyoty sú aj oceľové vzpery, ktoré zvyšujú tuhosť karosérie, kryty pod kľučky proti poškriabaniu laku, rám poznávacej značky z uhlíkových vlákien a dokonca aj rohož do kufra s logom Gazoo Racing. Logom športového oddelenia Toyoty si možno ozdobiť tiež karosériu nového Yarisu, a to vďaka štyrom nálepkám, ktoré sú navrhnuté na umiestnenie na predných a zadných oblúkoch kolies.

Zdroj: Toyota
Zdroj: Toyota

Aerodynamický balík z línie GR Parts pre nový model Toyota Yaris stojí 132 000 jenov, čiže približne 1 123 €. Cena predného spojlera je 43 000 jenov (asi 365 €), sada štyroch kovaných ráfikov stojí 250 000 jenov (asi 2 127 €) a rohož do kufra s logom GR predstavuje výdavok 12 000 jenov (asi 102 €). Ceny nezahŕňajú japonskú daň a diely boli vytvorené pre domáci trh Toyoty.

Zdroj: Toyota
Zdroj: Toyota

Nový Yaris po tuningu oddelenia TRD Japan vyzerá impozantne. Bude zaujímavé, ako pristúpia Japonci k plnokrvnému hot hatchu spríbuznenému s týmto modelom, čiže k modelu GR Yaris. Vozidlo sa istotne dočká mnohých modifikácií, a to nielen z oficiálnej dielne Toyoty.

NEPREHLIADNITE:

Mrkni naše nové video: