Toto je nové Maserati MC20! Fotky 630-koňového kupé unikli tesne pred premiérou

1071

Tieto novinky sú trocha z iného sveta, ale veď ako sa hovorí – je streda, nový superšport predstaviť treba. Aha. No, asi sa to ani nehovorí a vlastne ešte predstavený nie je, no pozrite sa naň – toto je, podľa všetkého (alebo Autocaru), najnovší prírastok do rodiny športiakov Maserati.

Model MC20 bude prvým modelom značky, ktorý použije úplne nový motor V6 pomenovaný Mettuno (Neptún). Ten už podľa názvu sľubuje, že bude v budúcnosti mýtický minimálne názvom, ktorý sa hlási k trojzubcu v logu značky.

Zdroj: Instagram Cochespias

Benzínový motor s objemom 3,0 litra a dvoma turbodúchadlami bude mať výkon 630 koní a 730 newtonmetrov, čo je o niečo viac ako Maserati MC12 z rou 2005, doteraz najvýkonnejší sériový model Maserati.

Zdroj: Instagram Cochespias

Značka tvrdí, že agregát prináša „technologické prvky odvodené z Formuly 1, ktorých výsledkom je vyššia účinnosť motora, vyšší výkon a znížená spotreba“. Toto tvrdenie môže znamenať úplne čokoľvek, je však možné, že Maserati tým myslí najmä inovatívne použitie predkomôrkového systému zapaľovania.

Zdroj: Instagram Cochespias

Medzi hlavnou spaľovacou komorou a zapaľovacou sviečkou je na zlepšenie spaľovania použitá ešte sekundárna bočná sviečka, ktorá zaisťuje neustále zapaľovanie v celom rozsahu otáčok.

Nový motor by mal implementovať aj palivový systém s dvojitým vstrekovaním, ktorý údajne znižuje hluk, emisie a spotrebu paliva. MC20 bude ako prvé k dispozícii s novou pohonnou jednotkou, Maserati však naznačilo, že motor bude následne k dispozícii aj v ďalších modeloch.

Zdroj: Autocar.co.uk

NEPREHLIADNITE: