Toto je nová Škoda Kamiq Scoutline. Prináša viac plastov a poťahy Thermoflux

765
Škoda Kamiq Scoutline AUTOGRÁTIS

Najprv len športová, dnes už tiež robustná: Škoda doplní paletu svojho mestského SUV Kamiq o verziu Scoutline. Po lifestylovom variante Monte Carlo prináša nová Škoda Kamiq Scoutline – okrem iného – aj matné čierne kryty lemov blatníkov, nálet strieborným sprejom na niektoré plastové časti karosérie, veľké hliníkové kolesá s priemerom 17 alebo 18 palcov a full LED zadné svetlomety. Verejnosti sa ukáže v Ženeve.

Škoda Kamiq je prvým SUV značky, ktoré bude k dispozícii aj vo variante Scoutline. Výrazný vzhľad mu popri matných čiernych lemoch blatníkov dodávajú predovšetkým početné strieborné karosárske prvky. Škoda Kamiq Scoutline tak disponuje špecifickým predným spojlerom s lyžinami a zadným difúzorom v rovnakom striebornom odtieni, aký majú kryty prahov, kryty vonkajších spätných zrkadiel a strešný nosič.

Výrazným prvkom sú tiež tónované bočné a zadné sklá Sunset v kombinácii s chrómovanými rámami okien. Sedemnásťpalcové hliníkové kolesá Braga a voliteľné osemnásťpalcové kolesá Crater sú v leštenom antracitovom odtieni. Kamiq Scoutline má okrem toho v sériovej výbave Full LED zadné svetlomety a špecifickú plaketu s označením modelu.

Škoda Kamiq Scoutline AUTOGRÁTIS

Sedadlá ThermoFlux a špecifické dekoračné lišty

V interiéri sa tento Kamiq vyznačuje veľkorysým priestorom a špecifickými dekoračnými lištami – sériovo v dekore jaseňového dreva alebo voliteľne v brúsenom dekore Dark Brushed – a otvormi ventilácie v chrómovom dekore. Aj pedále majú kryty v hliníkovom dekore. Výškovo nastaviteľné predné sedadlá majú špeciálny poťah Scoutline z priedušnej látky ThermoFlux a mikrovlákna Suedia; oproti tomu volant, páka ručnej brzdy a hlavice radiacej páky sú potiahnuté kožou. Stredový panel, odkladacie priehradky vo dverách, vnútorné kľučky dverí a priestor pre nohy sú podsvietené bielym, červeným alebo oranžovým LED ambientným osvetlením. Nový Kamiq Scoutline navyše disponuje aj LED čítacími lampičkami. Na želanie môže byť strop interiéru potiahnutý čiernou látkou.

Rozsiahla ponuka farieb a motorizácií

ŠKODA KAMIQ SCOUTLINE je v ponuke vo všetkých farbách a s kompletnou paletou motorov tohto modelového radu. To zahŕňa tri benzínové motory, jeden naftový motor a motor G-TEC poháňaný zemným plynom (CNG). Výkonnostná škála siaha od 66 kW (90 k) až po 110 kW (150 k).

Svoju premiéru bude mať na autosalóne v Ženeve.

NEPREHLIADNITE: