Toto je najspoľahlivejšie auto roka podľa Američanov. Máme ho aj na Slovensku

2370
Zdroj: Koláž / Viktor Baláž

Americké hodnotenie spoľahlivosti áut Consumer Reports zverejnilo nový rebríček, ktorý vychádza z analýzy viac ako 300 000 áut. Kraľuje mu model, ktorý nájdete aj na našom trhu.

Americká doprava je vo všeobecnosti úplne odlišná od tej európskej. Nižšie maximálne povolené rýchlosti, STOP-ky z každej strany križovatky, odbočovanie doprava na červenú. Je toho mnoho, čo americkú a európsku motoristickú kultúru rozdeľuje. A hlavným bodom sú najmä autá. Víťaz hodnotenia spoľahlivosti sa však ponúka na oboch kontinentoch.

Zdroj: Dávid Dejvo Schun
Zdroj: Dávid Dejvo Schun

Rebríčku kraľujú Japonci

Píšeme o Európe a Amerike, ale aj tak musíme spomenúť aj Áziu. Najspoľahlivejšou značkou roka sa totiž za veľkou mlákou stala japonská Toyota. Tá je v USA veľmi dobre etablovaná a po tomto hodnotení svoju pozíciu pravdepodobne ešte posilní. V kategórii najspoľahlivejších prémiových áut ide prvenstvo Lexusu. Obe ocenenia tak putujú do krajiny vychádzajúceho slnka.

Zdroj: Toyota
Zdroj: Toyota

Najspoľahlivejším modelom je Toyota Corolla Hybrid, ktorá získala 93 zo 100 bodov. Za posledných 12 mesiacov potvrdili vodiči Corolly Hybrid  najvyššiu úroveň spoľahlivosti všetkých hlavných komponentov auta, vrátane pohonu, zavesenia kolies, konštrukcie karosérie, bŕzd, klimatizácie a elektronických systémov. Podľa Consumer Reports sú silnými stránkami hybridnej Corolly úsporný pohon, plynulé a stabilné ovládanie a jednoduchosť používania systémov auta.

Zdroj: Toyota
Zdroj: Toyota

Kto sa polepšil a kto nie?

Ako informuje portál Consumer Reports, zlepšenie spoľahlivosti zaznamenali v USA napríklad aj pri Audi Q3, Mini Cooperi alebo Hyundai Santa Fe. Naopak, o niečo horší trend nabrali Hyundai Kona, Ford Mustang Mach-e či Volvo XC60.

TEST: Toyota Corolla TREK | NEprebytok