Toto je lacný elektrický Ford F-150?! Pozrite, čo v USA dostanú za 40 tisíc

1219
Zdroj: Ford

Ford v USA predstavil najzákladnejšiu verziu modelu F-150 v elektrine. Vôbec nie je taká základná, ako by ste si mysleli!

Už za 39 974 amerických dolárov! Nechceme znieť ako z reklamy, no toto je naozaj niečo. V USA začal Ford ponúkať čisto elektrickú F-150 s cenou, za ktorú na Slovensku máte sotva spaľovák.

Zdroj: Ford
Zdroj: Ford

Ponesie názov Lightning Pro a slovíčko “pro” dostane preto, pretože je určené primárne na prácu. Kúpiť si ho však budú môcť aj súkromní zákazníci. Prívlastok základná má verzia právom. Ak by ste totiž chceli siahnuť po niečom o stupeň lepšom, na rozdiel potrebujete mastných 13 tisíc. Prekvapujúci ale nie je iba cenový rozdiel. Najfascinujúcejšie je, že aj social verzia toho ponúka naozaj dosť.

Zdroj: Ford
Zdroj: Ford

Pod krásny obal dostanete batériu s dojazdom 370 kilometrov a dvojicu elektromotorov, ktorá poháňa všetky kolesá. Tradične americky môžete počítať so slušnou dávkou výkonu. Motory totiž zapriahnu dokopy 426 koní a poskytnú krútiaci moment až 1050 Nm.

Zdroj: Ford
Zdroj: Ford

V interiéri sa tiež veľké kompromisy nekonajú. Za spomínaných niečo pod 40 tisíc dostanú Američania sedadlá z umelej kože, dvanásťpalcový infotainment a nabíjanie až do rýchlosti 150 kW, ktoré batériu dostane z 15% na 80% za 45 minút. Tak čo? Páčila by sa vám táto elektrická F-150 v základe aj na Slovensku? Dajte nám vedieť do komentára na Facebooku.

Mrkni naše nové video: