Tesla zlepšila Autopilota tak, že vyhádzala všetky radary! Stavila na jedinú technológiu

613
Zdroj: Tesla

Nová technológia Tesla Vision bude úplne novou náhradou známeho Autopilota. Mala by priniesť väčšiu presnosť a s tým menej nehôd.

Tesla sa zbaví všetkých radarov na palube. Tie boli doteraz spoluzodpovedné za autonómne riadenie s názvom Autopilot, ktoré je pre automobilku charakteristické. Na druhej strane, na svedomí má aj slušné množstvo hlúpych smrtí a nehôd.

Všetko stavili na kamery

Nová technológia s názvom Tesla Vision v sebe neskrýva žiadne tajomné technológie. Ide skutočne len o vision, teda videnie. Vďaka viacerým kamerám umiestneným po obvode auta bude Tesla jednoducho vidieť okolo seba a o odhad vzdialenosti sa postará algoritmus. Ide o absolútny odklon od všetkého, čo je dnes známe. Autonómna jazda bez využitia radarov dnes prakticky neexistuje. Tesla bude prvou automobilkou, ktorá siahne po tomto riešení. Podľa vyjadrení Elona Muska sú totiž radary (a lidary) príliš nepresné.

Zdroj: Tesla
Zdroj: Tesla

Prvé modely už na cestách

Tesla informuje, že prvé modely s technológiou Vision už brázdia americké cesty, Čína sa pridá onedlho. Zmena sa zatiaľ týka Modelu 3 a Modelu Y. Na začiatku budú výrazne obmedzené funkcie Autosteer, Summon a Emergency Lane Departure Avoidance, ktoré budú v priebehu najbližších mesiacov aktivované prostredníctvom aktualizácií z internetu.

 

Mrkni naše nové video: