Takto bude vyzerať nová Honda CR-V. Za fotky ďakujeme čínskej legislatíve

1671
Zdroj: Motor1.com

Aj keď sa vám to úplne nemusí zdať, aktuálna generácia Hondy CR-V je na trhu už od roka 2016. Chrup času ju síce neohlodal tak, ako mnohé iné autá predstavené v danom roku, nová generácia ale napriek tomu klope na dvere. No a vďaka čínskej legislatíve už aj presne vieme, ako bude vyzerať.

Aktualizovaný model bol totiž homologovaný čínskym Ministerstvom priemyslu a informačných technológií.

Zdroj: Motor1.com
Zdroj: Motor1.com

Za všetkým hľadaj patent

V rámci tohto procesu sa pre maximálnu korektnosť na stránke ministerstva zverejňujú nákresy, ale aj fotografie vozidla v reálnom svete. Samozrejme, ide o verziu vozidla pre čínsky trh, ale aj vďaka v predstihu uniknutým 3D-vizualizáciám novej CR-V už tušíme, že globálna verzia sa od tej čínskej nebude veľmi odlišovať. V zásade ani nemusí, pretože je (na pomery terajšej generácie populárneho SUV) celkom konzervatívna.

Zdroj: Motor1.com
Zdroj: Motor1.com

Ďalšia fajn vec na čínskych patentoch je tá, že poskytujú pomerne komplexné informácie. Dongfeng-Honda CR-V stojí na pôdoryse s dĺžkou 4 703 milimetrov, na šírku má 1 866 mm a do výšky vytŕča až 1 690 mm. Hmotnosť nového auta má byť 1 685 kilogramov a rázvor je celkom pekných 2 700 mm. Čo sa týka pohonu, pod kapotou by v prípade čínskej verzie mal pracovať 1,5-litrový benzínový motor spriahnutý s CVT prevodovkou. My v Európe ale môžeme očakávať, prirodzene, predovšetkým full-hybridnú verziu so zamatovým e-CVT riešením bez spojky. 

Mimochodom, aj keď sa môže zdať, že sa  na fotografiách nacádza to isté auto, ide o dve odlišné verzie – ten s užšími koncovkami výfukov je sedemmiestny model, agresívnejšie ladený model má pohon všetkých štyroch kolies a 5 miest. Tak čo, tešíte sa?

Zdroj: Motor1.com