Starý Civic je späť! Vzkriesila ho samotná Honda a budete ho milovať

8617
Honda Civic 2020 Cyberpunk AUTOGRÁTIS

Určite nikoho neprekvapí, keď poviem, že Civic generácie EK9 z rokov 1995 až 2000 je medzi nadšencami hotový kult. Je to tak najmä kvôli jeho jazdným vlastnostiam, skvelým atmosférickým štvorvalcom a priťažlivému vzhľadu, ktorý nestarne ani po rokoch. Aj tak sa však Honda rozhodla na autosalón v Tokiu priniesť jeho modernizovaný koncept!

Všetci vieme, že móda je len sled za sebou sa cyklicky opakujúcich trendov. To znamená, že teraz máme rok 2020 a všetci si zrazu z nejakých dôvodov ulietavajú na šušťákovkách, grungei, Destiny’s Child, a tak celkovo všetkom špatnom nezabudnuteľnom, čo nám priniesli 90-te roky.

Dan Nekonečný AUTOGRÁTIS

Dobré zostalo, ostatné išlo preč

Znovuzrodiť genóm deväťdesiatych rokov sa rozhodla aj Honda, ktorá na prebiehajúci Auto Salon v Tokiu priniesla modernizovaný Civic Type R z roku 1997. Výsledok tohto snaženia sa volá Honda Civic Cyber Night Japan Cruiser 2020 a vyzerá fantasticky. Veď posúďte sami:

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @projectjordan35,

Cyber Night Japan Cruiser je, napriek svojmu šialenému menu, celkom serióznym pokusom vdýchnuť trocha moderny do života 23-ročnému stroju, s pomocou ktorého vstúpila Honda na trh hot-hatchov. EK9 Civic Type R bol už od svojho uvedenia na trh veľmi charakterným autom, najmä vďaka svojmu vysokootáčkovému, 185-koňovému 1,6-litrovému štvorvalcu.

Civic Type R Cyberpunk 2020 AUTOGRÁTIS
Zdroj: Instagram
Zdroj: Instagram

Našťastie pre nás, Honda sa pri modernizácii tohto auta motorických častí ani len nedotkla. Ako už samotný, kilometer dlhý nadpis napovedá, zmenami prešli najmä tie časti, z ktorých sa dá urobiť práve najväčší cyberpunk: predné aj zadné svetlomety, interiér či oba nárazníky.

Civic Type R Cyberpunk 2020 AUTOGRÁTIS
Zdroj: Instagram
Zdroj: Instagram

Všetko bolo upravené tak, aby bol zachovaný pôvodný charakter tohto obstarožného samuraja, ale aby mu zároveň nikto netipoval 23 rokov. Svetlomety si tak napríklad zachovali svoj tvar, namiesto klasických parabol sú ale použité LED pásy, ktoré tento tvar obkolesujú. Rovnaká situácia je aj vzadu.

Civic Type R Cyberpunk 2020 AUTOGRÁTIS
Zdroj: Instagram
Zdroj: Instagram

V interiéri sa toho zmenilo pramáličko: zostala tu nielen pôvodná manuálna prevodovka, ale napríklad aj taká triviálna súčasť, ako volant. Nové sú však sedadlá a frajerský (displej?) nápis tam, kde by sme dnes našli infotianment vozidla. Samozrejme, displej by sme našli aj na mieste prístrojového panela. Veď poriadny cyberpunk, nie?

Civic Type R Cyberpunk 2020 AUTOGRÁTIS
Zdroj: Instagram
Zdroj: Instagram

Hej. A presne tam, kde to začína, to bohužiaľ aj končí – Honda sa opäť raz vyjadrila, že podobné auto nemá v pláne vyrábať, dokonca ani v malej sérii. Mne, rovnako tak aj ostatným z vás, ktorých cyberpunkový Civic chytil za srdiečko, nezostáva nič iné, len oči pre plač. A pár fotografií a videí, o ktoré sa môžeme oprieť.

NEPREHLIADNITE: