Škoda Superb Plug-in hybrid už o dva roky

1572

ŠKODA AUTO bude vozidlá s čisto elektrickým pohonom vyrábať vo svojom závode v Mladej Boleslavi v Českej republike už o tri roky (2020). Avšak už od 2019 bude vyrábať aj elektrické komponenty pre plug-in-hybridy.

Päť elektromobilov

Škoda plánuje, že do roku 2025 zákazníkom ponúkne päť vozidiel s čisto elektrickým pohonom v rôznych segmentoch. Predstavenstvo automobilky vyjadrilo nadšenie, že sa prvý automobil ŠKODA s čisto elektrickým pohonom bude vyrábať v Českej republike. Je to dôležitý krok pre budúcnosť značky ŠKODA, aj Českej republiky ako jedného z centier automobilového priemyslu.

Popri výrobe elektromobilov sa budú v mladoboleslavskom závode od roku 2019 vyrábať tiež elektrické komponenty pre plug-in-hybridné vozidlá niekoľkých značiek koncernu Volkswagen.

Prvý elektrifikovaný sériový model značky ŠKODA vstúpi na trh už v roku 2019

Bude to ŠKODA SUPERB s plug-in-hybridným pohonom, ktorý bude schádzať z linky v závode v Kvasinách. V roku 2020 k nemu v Mladej Boleslavi pribudne prvý model s čisto elektrickým pohonom. Na tohtoročnom autosalóne Auto Shanghai automobilka prvýkrát predstavila elektrickú štúdiu ŠKODA VISION E – svoju predstavu o budúcnosti autonómnej jazdy s elektrickým pohonom.

Elektrifikácia modelovej palety značky ŠKODA a výroba elektrických komponentov pre koncern Volkswagen patrí k dôležitým pilierom Stratégie 2025. Ďalšími dôležitými oblasťami sú digitalizácia produktov a procesov, vstup na nové trhy a rozširovanie klasickej výroby automobilov o množstvo ďalších služieb súvisiacich s mobilitou.