Škoda ukázala Enyaq ako záchranárske auto. Lebo aj modré svetlá môžu byť zelené

719
Zdroj: Škoda

Nebudeme zbytočne naťahovať. Majáky aj záchranárske polepy Enyaqu jednoducho svedčia.

Polícia, ambulancia alebo hasiči? Škoda Enyaq sa hodí na všetko. Teda… minimálne to nám automobilka naznačuje prostredníctvom vizualizácií elektromobilu v šate jednotlivých pohotovostných zložiek. A musíme povedať, že to Enyaqu celkom pristane.

Nielen dizajn, ale aj elektrické srdce hrá v prospech auta. V dobe, kedy sa jednotlivé vlády zaväzujú k zelenšej prevádzke (a Rišo Sulík sa vozí na vodíkovej Toyota Mirai, ktorú sme testovali tiež), sú autá na alternatívny pohon stále pravdepodobnejšou voľbou. Vôbec nemusí zostať pri vizualizáciách.

Zdroj: Škoda
Zdroj: Škoda

Automobilka pritom ponúkne jednotlivým zložkám modely s 62 kWh aj 82 kWh batériami. Akceleráciu na stovku bez problémov zvládnu za 8,5 sekundy.

Zdroj: Škoda
Zdroj: Škoda

Výhodou elektromobilov je ich konštrukčná jednoduchosť. A to poteší prakticky kohokoľvek, kto si svoje auto musí uržiavať sám. V policajnej naháňačke občas bude kvôli dojazdu ťahať za kratší koniec, napíšu hejteri. Už ste ale unikali pred políciou viac ako 500 kilometrov? Ak by sa teda Enyaq dostal aj do radov slovenskej polície, rozhodne ho nebudete chcieť vidieť za sebou.

Zdroj: Škoda
Zdroj: Škoda

 

Mrkni naše nové video: