Škoda Enyaq Coupé iV na prvých obrázkoch. Je seeeexy

449

Kupé verzia elektrického SUV príde už tento mesiac. Na prvých záberoch vyzerá úžasne.

Kategória SUV kupé je jedným z najšialenejších výmyslov automobilového priemyslu. Napriek tomu však veľa solventných zákazníkov siaha práve po nich. Autá s terénnymi schopnosťami, no až príliš mestským vzhľadom doteraz Škoda v Európe nepredávala. Model Enyaq Coupé iV všetko zmení.

Pri Enyaqu Coupé iV pôjde o dvojičku Volkswagenu ID.5. Škoda ju oficiálne predstaví 31. januára, no prvé obrázky odhaľujúce celý vzhľad vozidla ukázala už dnes. Okrem skvelého dizajnu zatiaľ veľa dostupných informácií nie je. Ak by však išlo skutočne o český klon ID.5-ky, kolesá bude poháňať elektrická konfigurácia s pohonom zadných kolies a výkonom 179 alebo 204 koní. K tomu by mohla pribudnúť dvojmotorová konfigurácia s výkonom 265 koní. Zmeny v kufri by nemali byť razatné. Oproti klasickej verzii, ktorá má 585 litrov, by malo kupé vo svojom objeme klesnúť iba o 15 litrov.

V porovnaní so spomínaným VW ID.5, ale aj Audi Q4 e-tron Sportback, by mal Enyaq Coupé poskytovať lepšiu aerodynamiku, k čomu by sa mohol viazať aj vyšší dojazd. Aktuálna verzia ponúkne 541 kilometrov. Cenovka nového SUV kupé by mohla štartovať na sume 42 tisíc eur.

Mrkni naše nové video: