Shelby Mustang Mach E GT | S falošným zvukom osemvalca mieri do Európy

784

Shelby Mustang Mach E GT je prvým elektromobilom spoločnosti Shelby, ktorý je dostupný výlučne pre európsky trh v limitovanej sérii 100 kusov, ktorá vzdáva hold 100.vyročiu narodenia Carolla Shelbyho.

Caroll Shelby sa preslávil vďaka svojim ikonickým automobilom s motorom V8 ako napríklad Shelby GT500 či Cobra, teraz však spoločnosť Shelby American vstupuje do novej éry so svojim prvým elektromobilom, upravenou verziou modelu Ford Mustang Mach E GT. Táto limitovaná edícia nadväzuje na koncept z výstavy SEMA 2021 a zameriava sa zníženie hmotnosti za účelom lepšej dynamiky.

Shelby určené pre Európu

Znie to nezvyčajne, ale tento nadupaný crossover bude exkluzívne ponúkaný iba na európskom trhu. Aaron Shelby, vnuk Carolla Shelbyho a člen predstavenstva spoločnosti Shelby American hovorí že toto rozhodnutie ovplyvňuje najmä fakt, že predaj elektromobilov na Starom kontinente v posledných mesiacoch prudko rastie. Taktiež toto rozhodnutie ovplyvnilo niekoľkonásobne väčšie množstvo nabíjacích staníc v porovnaní s USA.

Karbón nájdete takmer všade

Shelby Mustang Mach E GT ponúka množstvo vonkajších prvkov z uhlíkových vlákien vrátane kapoty, prednej masky chladiča, spodného obloženia dverí, splitteru či spätných zrkadiel. Ďalším atraktívnym prvom exteriéru sú “pretekárske” pruhy a bočné pruhy s akcentmi modrej farby. Súčasťou výbavy sú taktiež aj kované hliníkové kolesá.

Kontroverzný “výfuk”

Najkontroverznejšou “vychytávkou” crossoveru Shelby Mustang Mach E je audiosystém Borla Active Performance Sound System. Túto technológiu môže bežný smrteľník považovať za audio tachometer, ktorý poskytuje spätnú väzbu v reálnom čase. Je to tiež “hudobný nástroj” , ktorý “hrá” vzrušujúcu melódiu , ktorá zabezpečuje väčší zážitok počas jazdy a dodáva vozidlu dušu a charakter. Podobnú technológiu v súčasnosti používa elektrický hot-hatch Abart 500e, ale aj futuristický Dodge Charger Daytona SRT Concept.