Rodinné auto a monštrum v jednom? V tom prípade AUDI RS 7 od ABT!

1819
Zdroj: ABT Sportsline

V prípade, že hľadáte rodinné auto, ale zároveň ste fanúšikom extrémneho výkonu, v tom prípade pre Vás existuje možnosť, ktorá spája vlastnosti takmer pretekárskeho auta s priestranným a pohodlným rodinným autom na cestovanie.

Jedná sa o už veľmi dobre známe Audi RS 7, ktoré je už podľa továrenských špecifikácií vysokovýkonným športovým autom s rodinnou karosériou. Je vybavený 4,0-litrovým biturbo motorom V8, ktorý vyvinie výkon 630 koní a krútiaci moment 850 Nm, spravovaný osemstupňovou automatickou prevodovkou a systémom pohonu všetkých štyroch kolies. Táto kombinácia umožňuje dostať sa do auta schopného dosiahnuť rýchlosť 100 km/h z pokoja len za 3,4 sekundy, pričom maximálna rýchlosť je elektronicky obmedzená na 305 km/h.

Zdroj: ABT Sportsline
Zdroj: ABT Sportsline

V tomto prípade prichádza na rad spoločnosť ABT Sportsline, ktorá sa špecializuje na úpravu vozidiel koncernu Volkswagen. ABT si vzalo do parády už tak výkonný model RS 7 Sportback a po sérii úprav došlo k nárastu výkonu na 1000 koní a nárast krútiaceho momentu na 1150 Nm.  Na dosiahnutie tohto pôsobivého nárastu spoločnosť ABT nainštalovala pokročilý systém nepriameho vstrekovania vody a etanolu s názvom IWI (Indirect Water/Ethanol-Injection).

Zdroj: ABT Sportsline
Zdroj: ABT Sportsline

Potrebuje veľa oktánu!

Tento systém umožňuje privádzať do motora viac vzduchu a zvýšiť úroveň vnútorného chladenia, čím zlepšuje výkon motora. Pre aktiváciu systému IWI, je potrebné stlačiť a podržať tlačidlo RS na volante a výkon bude k dispozícii, pokiaľ vozidlo používa 102 oktánový benzín (ak sa použije benzín 98, výkon sa zníži na 940 HP a 1 050 Nm).

Zdroj: ABT Sportsline
Zdroj: ABT Sportsline

Pre tento extrémny výkon je potrebné, aby 15-litrová nádrž na vodu a etanol inštalovaná v batožinovom priestore mala náboj, ktorý sa dopĺňa cez nabíjací port umiestnený pod uzáverom palivovej nádrže. Podľa ABT 15-litrové nabitie vystačí na prejdenie 3000 kilometrov pri odhadovanej priemernej spotrebe 0,5 l/100 km.

Zdroj: ABT Sportsline
Zdroj: ABT Sportsline

Na podporu týchto šialených úrovní výkonu a krútiaceho momentu inžinieri ABT nainštalovali karbónové nasávanie so zväčšenými sacími otvormi a nové turbodúchadlá. Novinkou sú aj medzichladiče, kované piesty, zosilnené ojnice a piestne čapy, športový katalyzátor s benzínovým filtrom pevných častíc, výfukový systém a nové olejové chladiče. Cena za Audi RS 7 Legacy Edition v tejto úprave je v katalógu ABT stanovená na 205 000€.

Zdroj: ABT Sportsline
Zdroj: ABT Sportsline