Range Rover Sport prišiel na Slovensko! Ponúka technologickú špičku, ale…

1221
Zdroj: Dávid Dejvo Schun

Britská automobilka priniesla na Slovensko svoj najšportovejší model. Range Rover Sport vytrhne sánku aj tým najkontroverznejším. Má to len jediný háčik.

Je športový, je luxusný a je sexy. Nový Range Rover Sport prišiel aj na Slovensko, a to iba mesiac po uvedení. Je len málo áut, ktoré vás prekvapia vašim luxusom. Na našom webe ste ho už videli. Aké je naživo? Úžasné!

Štvorica výfukov… Že čoooo?!
Zdroj: Dávid Dejvo Schun

A kvalita nie je iba o použitých materiáloch, ale aj o výhľade. Najlepšie matrixové svetlomety dokážu naraz nezávisle vyrezávať až 16 objektov tak, aby ste ich neoslňovali. Navyše, vďaka integrovaným mapám dokáže predvídať podmienky na ceste až 3 kilometre dopredu. A aby ste si užívali pokoj v kabíne, mikrofóny zabudované v blatníkoch snímajú hluk a vysielajú vlny s negatívnou amplitúdou cez reproduktory v hlavových opierkach. Zvonka tak nebudete počuť naozaj nič. A to je len zopár z vychytávok, ktorým nás na prezentácii ohúril.

Zdroj: Dávid Dejvo Schun
Zdroj: Dávid Dejvo Schun

Nový Sport ponúkne sériu výkonných motorov počnúc mild-hybridným šesťvalcovým trojlitrovým naftovým motorom s výkonom 250, 300 alebo 350 koní. Benzínový trojlitrový šesťvalec MHEV ponúkne 400 a v prípade plug-in hybridnej verzie až 440 alebo 510 koní. Absolútnym vrcholom ponuky bude 4,4-litrový benzínový osemvalec V8 prepĺňaný dvomi turbami bez elektrifikácie. Jeho výkon bude predstavovať dych berúcich 530 koní.

Zdroj: Dávid Dejvo Schun
Zdroj: Dávid Dejvo Schun

Jediným háčikom je jeho cena. Automobilka zatiaľ ponúka iba tri výbavy. Range Rover Sport, Dynamic, Autobiography a First Edition. Začínať bude na sume 93 777 eur. Na druhej strane, na zadok nepadnete iba z ceny, ale najmä z technológií. Potenciálni záujemcovia si ho môžu na stránke prezrieť už dnes, do prvých predajní sa dostane na jeseň.