Porsche Taycan bude kombi! Prichádza verzia Sport Turismo

548
Zdroj: Porsche

Po Cross Turismo prichádza Sport Turismo. Či bude kombi alebo Shooting Brake, to necháme na vás. V každom prípade sa snaží zaujať aj praktickosťou. 

Rozdiel medzi shooting brake a kombi v dnešnom svete prakticky neexistuje. Niekto svoje kombi karosérie nazýva Sportswagon, niekto Sportstourer, niekto Avant, niekto Touring, niekto Kombi a niekto Shooting Brake. Porsche svoj nový kombi Taycan nazve Sports Turismo.

Zdroj: Porsche
Zdroj: Porsche

O niečo väčší kufor, no stále veľmi atraktívny dizajn. Podobne ako v skôr predstavenej “odolnejšej” verzii Cross Turismo, aj tento model je zameraný na ľudí, ktorí popri extrémnom elektrickom výkone túžia aj po praktickej stránke auta. A tú inžinieri zmerali veľmi presne.

Zdroj: Porsche
Zdroj: Porsche

Priestor na hlavu na zadných sedadlách narástol o 45 milimetrov vďaka inému tvaru strechy, nad vodičom sa zvýšil o 9 milimetrov. Rovnako nárastol aj otvor na nakladanie batožiny a samotný batožinový priestor, ktorý má po novom 446 litrov namiesto 407. Taycan má aj 84-litrový predný kufor typický pre elektromobily. Verzia GTS príde už budúci mesiac. Ostatné špecifikácie sa na trh dostanú o niečo neskôr.

Zdroj: Porsche
Zdroj: Porsche
Mrkni naše nové video: