Porsche 911 GT3 RS: Nurburgring pod 7 minút, bez zbytočných rečí

437

Nürburgring Nordschleife nebudeme nikomu predstavovať a taktiež to odmietame robiť pri Porsche 911 GT3 RS. Podstatný je len ten čas, za ktorý zdolala „zelená strela“ toto „zelené peklo“.

Len nedávno predstavené Porsche 911 GT3 RS pod facelifte, začalo nečakane plniť titulné stránky automobilových webov. My sa pridáme do ošiaľu. Pretože to, čo dokázali Porsche s 911 GT3 RS je absolútne neuveriteľné.

Kontext

Neviem, či si spomínate, no pri zrode „svätej trojice“ (McLaren P1, Ferrari LaFerrari a Porsche 918 Spyder), vznikol menší ošiaľ okolo okruhových časov. Na štart sa postavili McLaren P1 a Porsche 918 Spyder s balíčkom Weissach. Porsche s výkonom pod 900 koní a McLaren mierne cez…

Upratal vás už niekedy mladší brat pri pasovačke? Porsche 918 to zažilo…nezávidíme.

Porsche preletelo ‘Ring v čase 6:56,4 min. McLaren porobil pár sexy promo záberov, zahlásil čas pod 7 minút, inžinieri prehltli papiere s výsledkami a naložili čierneho Hannibala na ťahač, smer ostrovy. Hovoríme o autách s cenovkou mierne pod jeden milión eur. Auto v cene luxusnej vily, v luxusnej lokalite.

Prostredník

Dnes sa pred miliónové autá vopchala trojica odľahčených exotík a najnovším prírastkom v partii sa stalo Porsche 911 GT3 RS. Auto so štvorlitrovým plochým šesťvalcom, plneným tlakom vzduchu ktorý dýcha ktokoľvek z nás, výkonom 520 koní a motorom na totálne nesprávnom mieste.

Auto bez turba, hybridného pohonu, bez pohonu všetkých kolies, bez životnosti rockového bubeníka závislého na drogách a šoférované človekom, ktorý by teoreticky ani nepotreboval pretekársku licenciu. Pokiaľ existuje dôkaz, že konzistencia uprace akýkoľvek „revolučný pokrok“, je to práve Porsche. Konkrétne, model 911 GT3.

Pozrite si videozáznam z jazdy a nešetrite hlasitosťou.