Peugeot začína odznova. Predstavil koncept ako zo sci-fi filmu

906
Zdroj: Peugeot

Inception sa prekladá ako počiatok. Rovnomenný koncept fracúzskeho Peugeotu by mal byť počiatkom úplne nového prístupu k autám.

Páčia sa vám nové Peugeoty? Nám rozhodne áno. Na výstave spotrebiteľskej elektroniky CES však Peugeot svoj aktuálny dizajnový jazyk kompletne prekopal a koncept Inception sa nepodobá na nič, čo ste doteraz s emblémom leva na čele mohli vidieť.

Supernízke superauto

Je veľmi nepravdepodobné, že sa koncept Inception dostane do produkcie v takomto výzore. Jeho sériová verzia by sa však mala objaviť v roku 2025. Ak by sa tak stalo, išlo by rozhodne o kategóriu superšportov. Minimálne výškou, tá totiž predstavuje iba 1,35 metra, čo je iba o 40 cm viac ako meria monopost F1. S dĺžkou približne 5 metrov je každému jasné, že ide o poriadnu placku.

Zdroj: Peugeot
Zdroj: Peugeot

Predná maska z jedného kusu skla, sklenený zadok a akoby laserové lúče namiesto svetiel. Na vonkajších stranách dverí sa nachádzajú obrazovky schopné komunikovať s okolím. V interiéri sa auto spolieha na jedinečné riešenie s názvom Hypersquare. Namiesto palubnej dosky a obrazoviek sa nachádza jeden okrúhly 360-stupňový displej, ktorý zobrazuje potrebné informácie. Ovládanie auta funguje prostredníctvom steer-by-wire, čiže neexistuje mechanické spojenie volantu a kolies.

Zdroj: Peugeot
Zdroj: Peugeot

Výkon z najvyššej triedy

O pohon sa starajú dva elektromotory, každý na jednej náprave. Ich kombinovaný výkon predstavuje 680 koní, ktoré sú schopné dostať auto zo stoja na 100 km/h v priebehu troch sekúnd.

Zdroj: Peugeot
Zdroj: Peugeot

Batéria má kapacitu 100 kWh, ktorá umožňuje dojazd približne 800 kilometrov na jedno nabitie. Zaujímavosťou je aj použitie 800-voltovej architektúry, vďaka ktorej bude možné v priebehu 5 minút nabíjania dosiahnuť dojazd 150 kilometrov.