Päť slávnych osobností, ktoré zahynuli vo svojich autách – nezachránili ich ani limuzíny či off-roady

1685
zdroj: rd.com
Zdroj:

Ich bohatstvo im umožňovalo život v prepychových domoch, navštevovanie luxusných destinácií a riadenie tých najlepších vozov sveta. Práve autá vzbudzujúce závisť závratnými číslami svojich tachometrov sa im stali osudnými. Kto zo slávnych predčasne zomrel vinou tragickej automobilovej havárie?

Tragické úmrtia slávnych osobností nie sú ničím nezvyčajným. Často sú ich dôvodom drogy či zdravotné ťažkosti psychického alebo fyzického charakteru. Niekoľko známych osobností však zahynulo pri tom, čo drvivá väčšina z nás robí v bežný deň. Sedeli v aute, či už na sedadle pasažiera alebo rovno za volantom. Spoznajte 5 slávnych osobností, ktoré zahynuli vo svojich autách.

James Dean (24) – Porsche 550 Spyder

Išlo o jedného z najtalentovanejších hercov svojej doby. Okrem neodškriepiteľného nadania mu bola daná do vienka charizma a sexappeal podmanivého chlapčenského uličníka. Postava Jima Starka, ktorú stvárnil v kultovom filme Rebel bez príčiny (Rebel Without a Cause) z neho urobila symbol búriacej sa mladej generácie a predurčovala mu hviezdnu budúcnosť. Tá však bola zúfalo krátka.

zdroj: time.com

Jeho filmová kariéra bola násilne ukončená už 30. septembra 1955, kedy sa vášnivý dvadsaťštyriročný pretekár James Dean vo svojom Porsche 550 Spyder, ktorého familiárne nazýval „malý parchant“ chystal na automobilové preteky v kalifornskom Salinas. Na ceste 46 sa v neskorom popoludní čelne zrazil s vozidlom Ford Tudor. Jeho dvadsaťročný vodič kvôli objemnosti svojho auta utrpel len drobné poranenia.

zdroj: vintag.es

James Dean také šťastie nemal. Krátko po prevezení do nemocnice podľahol mnohopočetným zraneniam. Policajná správa nakoniec vinníka neurčila. Ako príčinu tragickej nehody bolo uvedené slnko, ktoré vodiča v osudový okamih oslepilo. Očití svedkovia však uviedli, že Deanovo Porsche sa po ceste rútilo neprimerane vysokou rýchlosťou

NEPREHLIADNITE:

Grace Kelly (52) – Rover P6 3500

Dňa 13. septembra roku 1982 sa kňažná Grace vracala so svojou sedemnásťročnú dcérou Stephaniou z vidieckeho sídla Roc Angel domov do Monaka. Kniežatstva, ktorému bola predtým úspešná hollywoodska hviezda už 26 rokov milovanou a oddanou kňažnou. Poslednú zákrutu pred Monte Carlom však jej Rover P6 nezvládol a zrútil sa z 37-metrového zrázu.

zdroj: news.yahoo.com

Podľa lekárov za túto fatálnu nehodu mohla mŕtvica, ktorá Grace postihla na najmenej vhodnom mieste a to v strmých zákrutách smerujúcich k monackému palácu. Kňažná stratila nad vozidlom kontrolu a ani ona, ani jej najmladšia dcéra nemohli skaze nijako zabrániť. Obe boli s vážnymi zraneniami okamžite prevezené do nemocnice. Tam už lekári len smutne konštatovali, že Grace má vážne poranenia mozgu, hrudníka a viacnásobné zlomeniny.

zdroj: motorious.com

Nasledujúci deň o 22:55 dal jej manžel knieža Rainier z dôvodov stavu, ktorý vylučoval akékoľvek zlepšenie a nebol tak zlučiteľný so životom, svoju životnú lásku odpojiť od prístrojov. S jednou z najkrajších herečiek a najmilovanejších panovníčok sa prišiel naposledy rozlúčiť Cary Grant, Nancy Reagan či princezná Diana, ktorú o 15 rokov neskôr čakal podobne tragický osud.

Paul Walker (40) – Porsche Carrera GT

Rýchle autá boli jeho vášeň a nakoniec sa stali jeho osudom. Pohľadný sympatický herec sa preslávil vďaka kultovým filmom Rýchlo a zbesilo (Fast and Furious), kde hrajú hlavnú úlohu tie najluxusnejšie a najrýchlejšie vozidlá sveta. On sám na filmovom plátne s prehľadom zvládal podmanenie stoviek nadupaných koní pod kapotou. V osudný deň 30. novembra 2015 ale nešoféroval a svoj život zveril do rúk kamaráta Rogera Rodasa, profesionálneho jazdca.

zdroj: nydailynews.com

V červenom Porsche Carrera GT spoločne mierili na charitatívnej akcii organizácie Reach Out Worldwide. Asi hodinu cesty od Los Angeles voz narazil do stromu, otočil sa o 180 stupňov a vzápätí explodoval. Walker ani vodič vozidla nemali žiadnu šancu na prežitie. Hoci sa hercova dcéra Meadow zo smrti svojho slávneho otca pokúšala viniť automobilku Porsche s odôvodnením, že tento model mal problémy so stabilitou, experti za dôvod tragickej nehody označili neprimeranú rýchlosť (v úseku, kde bola povolená rýchlosť 70 km/h sa auto rútilo dvojnásobnou rýchlosťou) a následkom toho nezvládnuté riadenie.

zdroj: hothardware.com

Nech už bol dôvod akýkoľvek, Paula Walkera to fanúšikom a rodine nevráti. Ako spomienku na charizmatického herca sa každý rok v deň výročia jeho predčasnej smrti schádzajú na Huntingtonské pláži v Kalifornii, kde Paul tak rád surfoval.

Princezná Diana (36) – Mercedes triedy S

Ani princezná Diana v tragický deň nešoférovala svoje osudové vozidlo. Najsmutnejšie na tejto úplne zbytočnej smrti je, že ju zavinil ľudský hyenizmus a trestuhodná neprofesionalitu vodiča Henriho Paula. Ten v sobotu večer zasadol za volant čierneho Mercedesu, aby z hotela Ritz odviezol svojho zamestnávateľa egyptského milionára Dodi Al Fayeda a jeho novú lásku.

zdroj: telegraph.co.uk

Tou nebol nikto iný, než jedna z najfotografovanejších žien sveta – Diana, princezná z Walesu. Hoci sa ohľadom tejto najdiskutovanejšej tragickej nehody vzápätí vyrojil rad konšpiračných teórií, fakty sú zrejmé. Posledný prázdninový deň roka 1997 Diana a Dodi Al Fayed v snahe uniknúť pred hordou senzáciechtivých paparazzi, ktorí túžili po čo najdetailnejšej snímke slávneho páru, odchádzajú parížskymi ulicami s novinármi a fotografmi v pätách.

zdroj: dailymail.co.uk

Pri prejazde tunelom však vodič nezvláda neprimerane vysokú rýchlosť vozidla a naráža do steny. Všetci traja pasažieri sú na mieste mŕtvi. Vodičovi bol potom v krvi nameraný alkohol – dvojnásobné množstvo, než aké povoľujú francúzskej zákony.

Falco (41) – Mitsubishi Pajero

Len 13 dní pred jeho 41. narodeninami zmietol jeho Mitsubishi Pajero linkový autobus. Stalo sa to 6. februára 1998 pri vychádzaní z parkoviska na hlavnej ceste v meste Puerto Plata v Dominikánskej republike, kde v tej dobe najslávnejší speváka kontinentálnej Európy, plánoval svoj comeback.

zdroj: redbull.com

Vlastným menom Johann Hölzel si dokázal podmaniť Ameriku, hoci spieval v nemčine, za svoju kariéru predal 20 miliónov albumov a to z neho urobilo najpredávanejšieho rakúskeho speváka.

zdroj: oe24.at

Ako mrazivo znejú slová jeho piesne Coming Home pri predstave, že sa do svojej domoviny vrátil, aby bol pochovaný na Ústrednom viedenskom cintoríne, kam sa s ním prišlo naposledy rozlúčiť viac než 4 tisíc ľudí.

Zdroj: Discovery Channel