Osviežený Hyundai Kona prináša verziu N Line a silný benzínový motor

655
Zdroj: Hyundai

Označením auta za jedno z najvýstrednejších v segmente či všeobecne na trhu sľubuje v roku 2020 poriadne vzrušenie. Crossover Hyundai Kona si prešiel modernizáciou a v ponuke pribudla jedna výbava, ktorú modelový rad potreboval ako soľ. N Line.

Nový Hyundai Kona má výrazne prepracovaný dizajn, po prvý krát prichádza vo verzii N-Line a prináša množstvo vylepšení, ktoré samozrejme zasahujú aj pod kapotu.

Zdroj: Hyundai
Zdroj: Hyundai

Facelift modelu zasiahol prednú časť auta naozaj výrazne, čo sa prejavilo na novom dizajne prednej masky a svetiel.

Po vzore Kona electric

Ten istý príbeh sa odohral aj na zadnej časti auta, kde nájdeme užšie svetlomety či prepracované “klastre” smeroviek, hmlových svetiel a spiatočky.

Zdroj: Hyundai
Zdroj: Hyundai

Prvý krát predstavená verzia N-Line sa vyznačuje lemom blatníkov vo farbe karosérie, kontrastnými prvkami v čiernej farbe alebo 18-palcovými diskami kolies. Do ponuky sa dostala pätica nových exteriérových farieb laku.

Nové materiály, vyššia kvalita

V interiéri narazíte na zvýšenú pocitovú kvalitu vďaka hliníkovým prvkom okolo vetrákov či reproduktorov. Celkovo je kabína osviežená novými materiálmi a možnými farebnými kombináciami, vrátane čalúnenia v béžovej či odtieni kaki.

Zdroj: Hyundai
Zdroj: Hyundai

Novinkou je použitie 10,25-palcového digitálneho prístrojového štítu, ktorý dopĺňa už známy rovnako veľký displej infotainmentu. Ten zvláda pripojenie viacerých zariadení cez bluetooth či disponuje navigáciou s rozšírenou realitou prostredníctvom Google Maps.

Silnejší benzín a MHEV

Na vrchole ponuky motorizácií stojí preplňovaný 1,6-litrový benzínový štvorvalec s výkonom 145 kW/198 koní dostupný s pohonom predných či všetkých kolies.

Zdroj: Hyundai
Zdroj: Hyundai

Mild-hybrid so 48-voltovou sieťou je štandardne dodávaný ako k 1,6-litrovému naftovému motoru, tak aj k litrovému benzínu s výkonom 88 kW/120 koní. V ponuke zostáva aj hybrid s uzavretým obvodom a výkonom 104 kW/141 koní.