Oficiálne parametre nového Lamborghini Huracan LP610-4

201

Nové Lamborghini ponesie meno Huracan, presnejšie Huracan LP610-4. Toto slovo sa do španielčiny prekladá ako hurikán. Avšak samotná automobilka tvrdí, že Huracan bol vzdorovitý a neporaziteľný býk, ktorý bojoval pri Alicante v roku 1879. Tak či onak, v Taliansku majú fantáziu na výnimočné názvy svojich modelov.

Viacerí už zo samotného názvu viete o novom voze čo-to určiť. Pod kapotou bude bublať atmosferický 5,2-litrový vidlicový desaťvalec známy z Gallarda. Oproti predchodcovi dostane vyšší výkon o 50 konských síl, teda 610 koní (449 kW). Toto maximum bude dostupné pri 8 250 otáčkach za minútu. Poháňať bude, samozrejme, všetky štyri kolesá. O prevody sa postará nová dvojspojková prevodovka Lamborghini Doppia Frizione, skrátene LDF. Vďaka nej bude nové “Lambo” schopné akcelerovať z pokoja na 100 km/h za 3,2 sekundy. Druhú stovku prekoná tesne pod desať sekúnd a ručička tachometra sa zastaví až na hodnote 325 km/h. K týmto výkonom mu pomáha aj čistá váha len 1 422 kg a pomer 2,33 kg na jednu konskú silu.

Rovnako ako vo vlajkovej lodi automobilky, tak aj v Huracane si šofér bude môcť vybrať jeden z troch jazdných režimov a to Strada, Sport a Corsa. Na ich základe sa bude meniť odozva prevodovky, citlivosť plynového pedálu, miera zásahu stabilizačných systémov a rozdeľovanie točivého momentu medzi všetkými kolesami.

Oficiálnej premiéry nového “baby lamba” sa dočkáme už v marci na autosalóne v Ženeve.

Poznáme technické parametre a pravý názov nového modelu zo Santa Agaty, nástupcu Gallarda.