Nový Opel Astra sa predstavuje! Prvé snímky ukazujú exteriér, ale aj interiér

3170
Zdroj: Opel

Aby sme to upresnili – prvé snímky ukazujú, ako je dnes medzi automobilkami milým zvykom, len detaily karosérie a interiéru. Aj tie nám však naznačujú, že sa v prípade novej generácie hatchbacku nižšej strednej triedy máme na čo tešiť.

Dizajn bude nadväzovať na súčasný jazyk značky, ktorý definovala úplne nová Mokka a facelift Crosslandu X.

Zdroj: Opel
Zdroj: Opel

Vizor, vizor všade

Ústredným bodom vonkajšieho dizajnu je maska Opel Vizor, ktorá sa prvý raz objavila na novom modeli Mokka a teraz sa predstavuje v ešte rozvinutejšej verzii. Nová tvár značky sa tiahne cez celú prednú časť vozidla a obsahuje plne integrované technológie, ako sú napríklad mimoriadne úzke svetlomety IntelliLux LED®, ktoré do segmentu kompaktných vozidiel opäť raz prinesú špičkové inovácie. Vzadu, uprostred čistého napnutého povrchu dverí batožinového priestoru, má úplne nová Astra umiestnený štítok so svojím názvom.

Zdroj: Opel
Zdroj: Opel

Skutočne veľký Pure Panel

Rovnaká nemecká precíznosť platí pre celý interiér. Nová generácia digitálneho kokpitu Pure Panel s plne zasklenými plochami evokuje integrovanú masku Opel Vizor s dvoma širokouhlými displejmi, ktoré zobrazujú informácie v horizontálnom formáte orientovanom na vodiča.

Zdroj: Opel
Zdroj: Opel

Fyzické ovládacie tlačidlá sú zredukované na minimum v podobe jemne vypracovaných klávesov. Vysokú kvalitu zákazníckej skúsenosti s interiérom ďalej zvýrazňujú tvary, textúry a materiály použité na volante s novým dizajnom a maximálne ergonomické predné sedadlá – typická silná stránka značky Opel.

Zdroj: Opel
Zdroj: Opel

Elektrifikácia zasiahne aj Astru

Astra novej generácie bola navrhnutá a skonštruovaná v nemeckom Rüsselsheime a v ponuke bude ako dynamický päťdverový hatchback a všestranné kombi Sports Tourer. Pokračuje tak v ofenzíve produktov značky Opel a dodáva značný impulz elektrifikácii celého jej produktového portfólia. Výroba sa začne tento rok v závode v Rüsselsheime.

Podrobné informácie o novej generácii modelov Opel kompaktnej triedy budú zverejnené už čoskoro.

Mrkni naše nové video: