Nový Hyundai Tucson bude podľa všetkého SUV z futuristického filmu

1979
Zdroj: Hyundai

Nový Hyundai Tucson sa odhaľuje na prvých snímkoch a máme pocit, že jeden z najobľúbenejších modelov na našom trhu si poskočí do budúcnosti míľovým krokom.

Dizajnová identita „Sensuous Sportiness“ značky Hyundai, ktorá bola prvýkrát predstavená pri novej Elantre, prináša skutočne avantgardný dizajn „Parametric Dynamics“, ktorú bude charakterizovať nový Tucson.

Blade Runner

Pokrokový exteriérový štýl Tucsonu vyjadruje to, čo dizajnéri Hyundai nazývajú „Parametric Dynamics“. Tá pracuje s líniami, uhlami a tvarmi tak, že prostredníctvom digitálnych údajov vytvára kinetické detaily povrchu a ponúka veľmi odvážnu estetiku. Parametric Hidden Lights (parametrické skryté svetlá) zanechávajú mimoriadne silný prvý dojem. Tieto charakteristické denné svetlá (DRL) sú hladko integrované do prednej mriežky a odhalia sa až po ich zapnutí vodičom.

Zdroj: Hyundai
Zdroj: Hyundai

Celkovo je karoséria nového Tucsonu väčšia a širšia ako modely predchádzajúcej generácie. Ponúka dlhú kapotu a krátke previsy na natiahnutom rázvore. Nech si hovorí Hyundai čo chce, koncepty z posledných rokov a dizajn nového Tucsonu na týchto vizuáloch nám silne evokujú atmosféru pôvodného noir diela Blade Runner. No a popravde, niečo také nie je možné nemilovať.

Integrované rozhranie

Vývoj vnútorného usporiadania Tucsonu viedol k nižšiemu umiestneniu hlavného displeja. Široký hrebeň palubnej dosky plynulo splýva s dverami. Vertikálne orientované formy plne integrovanej stredovej fasády boli inšpirované vodopádmi.

Zdroj: Hyundai
Zdroj: Hyundai

Dve strieborné ozdobné línie prechádzajúce zo stredovej fasády k zadným dverám harmonizujú úhľadne vrstvené prémiové povrchové materiály v neutrálnych tónoch.